معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به نقش هنر نمایش در ارتقای سطح فرهنگ و فکر شهروندان گفت: جشنواره تئاتر محلی برای تجمیع ،نمایش تنوع و تعدد اندیشه هاست.

به گزارش تبریزمن، علی محرمی روز سه شنبه اظهار کرد: جشنواره بین المللی تئاتر فجر شاخص ترین برنامه کشوری و بین المللی در حوزه هنر نمایش و در واقع بهترین مکان برای تجمیع و نمایش تنوع و تعدد دیدگاه ها، اندیشه ها و نیز فرهنگ های مختلف است .

وی افزود: برگزاری استانی این جشنواره که امسال برای نخستین بار اتفاق افتاد، فضایی مناسب را فراهم می کند تا اصحاب تئاتر، علاقه مندان و منتقدان از نقاط مختلف کشور و خارج از کشور به نحوی در کنار هم قرار گیرند و امکان تبادل آراء و افکار داشته باشند.

محرمی با اشاره به فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و انجمن نمایش استان در حوزه تئاتر و تعداد نمایش های اجرا شده در سال گذشته و امسال گفت: در طول سال گذشته ۹۵ نمایش و در طول ۹ ماهه سال جاری ۶۱ نمایش در استان اجرا شده است.
وی افزود: همچنین در سال ۹۳ گروه میکا به سرپرستی علی برنون با نمایش کوشی و موشی به کشورهای روسیه و صربستان و گروه کتل به سرپرستی یعقوب صدیق جمالی با سه نمایش فتح خون، اپرای استخوان و ماهی سیاه کوچولو و در سال ۹۴ گروه نمایش آینا به سرپرستی علی فتوحی با نمایش روبینسون و کروزوئه به آلمان و گروه نمایش باریش به سرپرستی فریدون ولایی با نمایش سایه ها و بادها به بلاروس اعزام شدند.

محرمی با اشاره به جشنواره های برگزار شده در دو سال اخیر گفت: برگزاری جشنواره ی تئاتر کوتاه ارسباران با گستره ی سراسری، جشنواره تئاتر در شهرستانهای مرند، بناب، اهر، و همچنین برگزار جشنواره ی تئاتر استانی و ویژه برنامه ی اردیبهشت تئاتر ایران از جمله فعالیت های انجام شده در حوزه ی تئاتر استان است.

وی همچنین از برگزاری آیین هایی برای تجلیل از استادان و فعالان برتر حوزه تئاتر استان در تبریز و شهرستان ها در طول سال و آیین ویژه اردیبهشت تئاتر خبر داد.

بر اساس این گزارش بخش استانی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از بیست و پنجم آغاز تا بیست و نهم دی ماه جاری در تبریز در حال برگزاری است و اجرای ۱۷ گروه نمایشی با نمایش هایی شامل، ایلان سولطان، تفکرات یک سنگ شکست خورده، گرگ، رعنا، نوزاد، طیاره پاگنده، سرباز و آقاسرباز، سایه ها و بادها، تنها راه ممکن، آخرین نامه، نده آ، دختری بر آب خروشان حیدربابا، چول، ناریش بالا، کروکودیل، روبینسون کروزو از جمله برنامه های این جشنواره است.

اختتامیه این جشنواره ساعت امروز سه شنبه با حضور دکتر مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن استاد صیامی مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز برگزار می شود .


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :