مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: جشنواره فرهنگی و هنری احیاء دریاچه ارومیه در شهرستان های همجوار این دریاچه برگزار می شود.

به گزارش تبریزمن، علی اکبر صفی پور در نشست شورای فرهنگی عمومی شهرستان ملکان، اظهارکرد: ما یک برنامه کلی و جامع برای سال ۹۵ داریم، که با برنامه ریزی ویژه همه شهرستان هایی که در حوزه دریاچه ارومیه فعالیت دارند به سمت جشنواره های محلی هدایت خواهند شد و در این مسیر همکاری سایر دستگاه های محلی نیز بسیار با اهمیت می باشد.

وی همچنین به نقش نظارتی ، سیاست گذاری و برنامه ریزی شورای فرهنگ عمومی در سطح کشور و همچنین شهرستان اشاره کرد و افزود: دو نکته اساسی در مورد شورای فرهنگ عمومی وجود دارد که اگر به این نکات خوب توجه شود می توان کاری ماندگار در سطح جامعه انجام داد.

صفی پور گفت: با بررسی شاخص های فرهنگی شهرستان درکنار نمادهای اصلی که وجود دارد یک نماد خاص فرهنگی در نظرگرفته شود که در انحصار ویژه این شهرستان باشد، سپس در گام دوم اگر برنامه ای دراین زمینه وجود داشته باشد می توان از طریق این نماد یا شاخص ویژه فرهنگی، آن را در سطح جامعه مطرح کرد.

وی درادامه با اشاره به آنچه که حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی را از حوزه های دیگر مجزا می کند، نگرش متفاوت دراین حوزه را مهم ارزیابی کرد و گفت: سنجش در حوزه فرهنگ کاری دشوار و دقیق است، بنا براین مهم ترین ویژگی شورای فرهنگ عمومی شهرستان رصد مسائل فرهنگی و گرایش های عمومی شهرستان و اصلاح مسیری که جامعه را می تواند به بیراهه بکشاند، است.

وی افزود: شورا باید با بررسی دقیق، از طریق سنجش هایی که صورت گرفته به ارائه مدل هایی بپردازد که برای سازمان های فرهنگی مفید باشد و بتوانند از طریق این سنجش ها برنامه ریزی های فرهنگی خود را جامه عمل بپوشاند.

وی به حمایت ویژه اداره کل و دبیرخانه کانون ها از آن، تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد درسطح روستاها، اشاره کرد و افزود: تاسیس حداقل ۲ آموزشگاه هنری در سال جاری در هر شهرستان که افراد علاقه مند در این زمینه بتوانند به صورت حرفه ای و قانونی برنامه های خود را دنبال کنند، تلاش اداره های تابعه درهر شهرستان برای راه اندازی حداقل یک پایگاه خبری و یک نشریه از رویکرد فرهنگ و ارشاد استان است.

حجت الاسلام زمانی، امام جمعه ملکان نیز دراین نشست خواستار توجه بیشتر مردم در زمینه مصرف بهینه آب شد و معضل خشکسالی دریاچه ارومیه را مسئله ای بسیار حیاتی و مهم عنوان کرد.

وی خواستار ارائه برنامه های فرهنگی برای فرهنگ سازی مصرف آب و احیاء دریاچه ارومیه شد.
جهانگیر اسکندرزاده فرماندار ملکان نیز دراین نشست لازمه احیای دریاچه ارومیه را بسیج آحاد مردم و فرهنگ سازی ویژه در این زمینه عنوان کرد و گفت: متاسفانه آذربایجان شرقی در مصرف آب در رتبه های نخستین کشوری قرار دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :