نخستین مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و پایه گذار و موسس جشنواره عکس فیروزه گفت: این جشنواره ظرفیت آن را داشته که توانسته تبریز را به قطب عکاسی تبریز تبدیل کند.

به گزارش تبریزمن،سیدقاسم ناظمی با حضور در دبیرخانه ششمین جشنواره سراسری عکس فیروزه و آگاهی از روند فعالیت این جشنواره، فعالیت منضبط و اصولی دبیرخانه را مورد تقدیر قرار داد.

وی افزود: این جشنواره از زمان شکل گیری ایده آن تاکنون منجر به حضور خیل کثیری از عکاسان برجسته کشور در تبریز شده است و تصویر تبریز را در کشور شفاف تر کرده است.

وی ادامه داد: مایه افتخار است که این جشنواره به حیات خود ادامه می دهد و توانسته ضمن برخورداری از یک پشتوانه منسجم و قوی افق خود را برای استمرار این جشنواره ترسیم کند.

ناظمی با اشاره به تجارب برگزاری این جشنواره در دوره نخست و بازتاب آن در حین و بعد از برگزاری در رسانه های معتبر جهان افزود: تنها در یک مورد و به دلیل حضور عکاس یکی رسانه های اروپایی در تبریز، تصاویری از بازار تبریز در صفحه اول رسانه متبوع در روزهای برگزاری جشنواره منتشر شد.

وی یادآور شد: این موضوع به رسانه ای شدن جشنواره کمک کرد و منجر شد که بسیاری از رسانه ها نسبت به پوشش خبری این رخداد در تبریز اقدام کنند.

به گفته وی این حرکت باعث شده است که نگاه ها متوجه تبریز شوند و در این میان آنچه برجسته به نظر می رسد نقش یک رخداد عکاسی است نه حضور فیزیکی یک فرد در راس یک سیستم مدیریتی.

وی با بیان اینکه برخی از جشنواره های عکاسی کشور، این رخداد هنری را الگو قرار داده و از آن برای برجسته کردن نام شهر خود استفاده کرده اند، اظهار داشت: این جشنواره پیشتاز عکاسی زنده است و منجر به شکل گیری یک جریان عکاسی در کشور شده است.

وی ادامه داد: دوره های گذشته این رخداد به پویایی و معرفی عکاسان جوانی در تبریز باعث شده است که توانسته اند از رهگذر فیروزه به کسب تجارب جدید و بهتر اقدام نمایند.

ناظمی با تقدیر از برگزار کنندگان این جشنواره، افزایش سطح کیفی برگزاری این رخداد عکاسی را موجب اعتلای نام تبریز و فراهم تر شدن جایگاه تبریز به عنوان پایتخت عکاسی کشور دانست.

ششمین جشنواره سراسری عکاسی فیروزه با حضور عکاسان برجسته از سراسر کشور در تبریز در حال برگزاری است.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :