جشنواره محلات فیروزه تبریز که طی تابستان ۹۴ توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز در پارک ها و بوستان ها، فرهنگسراها و مراکز فرهنگی تبریز برگزار شد، به کار خود پایان داد.

به گزارش تبریزمن، در این آیین حجت الاسلام احمد حمیدی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز با اشاره به ضرورت بستر سازی مناسب برای غنی سازی اوقات فراغت شهروندان گفت: این جشنواره فرصتی ارزنده برای نیل به این آرمان شهرداری تبریز بوده است.

وی افزود: ایجاد نشاط اجتماعی، برنامه ریزی نظام مند برای اوقات فراغت، کشف استعدادهای شهروندان نخبه، تقویت مراکز فرهنگی محلات تبریز و …. از اهدافی است که این معاونت برای تحقق آنها تلاش کرد.

حمیدی با بیان اینکه این جشنواره در محورهای مختلف اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری کرد، افزود: بیش از ۳۰۰ هزار نفر از شهروندان تبریزی، در مناطق مختلف شهر از این برنامه ها منتفع شدند.

وی ادامه داد: برگزاری جنگ های شبانه، برنامه های پخش فیلم، نمایش های خیابانی، جشنواره های فرهنگی، نمایش های عروسکی، ویژه برنامه های اتوبوس های شادی، کرسی های تلاوت، بازی های بومی و محلی، کلاس های آموزشی و … از جمله جزییات برنامه های این جشنواره بود.

وی افزود: همه این برنامه ها با استقبال گسترده از سوی شهروندان مواجه می شد و به نوعی که فقط در جنگ های شبانگاهی، هر برنامه با دو تا چهار هزار مخاطب همراه شد.

حمیدی گفت: در جشنواره فیروزه محلات، ۲۴۰ برنامه تجمع محور، یکصد برنامه آموزش محور، ۴۸۰ برنامه تبریزگردی، ۱۲ همایش قوناخ باجی و ۱۴ مورد کرسی های تلاوت در مساجد محلات تبریز به اجرا در آمدند.

وی از انتخاب ۶۴ اثر از میان ۵۵۸ اثر مردمی راه یافته به دبیرخانه جشنواره به عنوان آثار شهروندان نمونه یاد کرد و اظهار داشت: این بخش از جشنواره با هدف تشویق شهروندان به همکاری در بخش هنری جشنواره گشایش یافته بود که نتایج ثمربخشی داشته است.

این جشنواه با تقدیر از فعالان برگزاری این جشنواره و معرفی شهروندان نمونه آن همراه بود


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :