جشنواره منطقه ای رویش آذربایجان از سلسله جشنواره های ملی رویش بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش تبریزمن، به گزارش رئیس دفتر بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی در مراسم افتتاحیه این جشنواره گفت: در این جشنواره شرکت کنندگانی از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، تهران، فارس، خوزستان، همدان، یزد، مازندران، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و اصفهان حضور دارند.

مهرداد امامی افزود: ۸۰ اختراع نخبگان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که از این تعداد ۳۷ اختراع از آذربایجان شرقی، هشت اختراع از آذربایجان غربی، ۹ اختراع از اردبیل، هفت اختراع از هر یک از استان های زنجان و تهران، دو اختراع از استان های فارس و خوزستان و از دیگر استان های حاضر در جشنواره نیز یک اختراع شرکت کرده است.

وی اظهار کرد: این جشنواره در حوزه اختراعات سطح سه (تاییدیه علمی)، سطح دو (شرکت دانش بنیان نوپا) و سطح یک (شرکت دانش بنیان) برگزار می شود.

امامی اضافه کرد: ۱۸ نفر از اساتید برجسته دانشگاه های تبریز، ارومیه و دانشگاه علوم پزشکی تبریز و ۱۲ نفر از اساتید دانشگاه های تهران داوری این دوره از جشنواره را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه برگزیدگان این جشنواره به عنوان سطح سه بنیاد ملی نخبگان شناسایی می شوند، گفت: هچنین مخترعانی که قبلا در جشنواره های قبلی برتر شناخته شده بودند، با تایید هیئت داوران ارتقای سطح می یابند.
جشنواره منطقه ای رویش آذربایجان ۱۱ و۱۲ اسفند در دانشکده برق دانشگاه تبریز درحال برگزاری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :