جشنواره سراسری پوستر مهرآب با معرفی نفرات برتر در تبریز به کار خود پایان داد.

به گزارش تبریزمن، آیین اختتامیه این رویداد هنری که با محوریت بحران آب و مشخصأ با موضوع دریاچه ارومیه در مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع دستی واقع در محوطه باغ دوکمال برگزار گردید ۱۶ نفر از پدیدآورندگان آثار برتر مورد تجلیل قرار گرفتند.

در ابتدای مراسم محمدرضا عزیزپور دبیر جشنواره هدف از برگزاری آن را استفاده از زبان هنر در طرح مشکلات آبی و با محوریت دریاچه ارومیه دانست و گفت:استارت برگزاری چنین جشنواره ای حدود ۲ سال قبل زده شد که جلسه ای با ۳۰ تن از هنرمندان داشتیم و پس از فراز و نشیب های فراوان بالاخره به نتیجه رسید.

وی افزود:بعد از ۲ ماه، بیش از ۵۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال گردید و پس از بررسی آثار واصله در نهایت تعداد ۱۰۳ اثر برای شرکت در جشنواره مجاز شناخته شدند.

مدیر دفتر حفاظت کیفی شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی نیز با انتقاد از نحوه مصرف آب در کشورمان گفت:متاسفانه هنوز هم کسانی هستند که ارزش و اهمیت آب را نمی دانند و فکر می کنند که همیشه دولت مسوول این مشکلات است.

فریدون آرمان فر با اشاره به اینکه طبق آیات قرآنی، آب قبل از زمین و آسمان بوده است خطاب به هنرمندان حاضر در مراسم تاکید کرد:وقتی ما به مردم می گوییم آب در شرایط نامناسبی قرار گرفته و حجم آن کاهش یافته است باور نمی کنند اما شما هنرمندان اگر این پیام را منتقل نمایید می پذیرند لذا باید عمق مشکلات آبی حتی از طریق هنر به هموطنان گفته شود.

در بخش دیگری از مراسم اختتامیه اولین جشنواره سراسری مهرآب، رییس مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع دستی با ذکر این نکته که آب در باورهای معنوی ما نقش و جایگاهی ارزنده دارد اضافه کرد:مایه حیات در اساطیر و گونه های تاریخ ایران حضور چشمگیری دارد به طوری که آب به عنوان بخشی از میراث پویای ماست.

علی فلسفی ادامه داد:پرداختن به موضوع آب امری بسیار ضروری بود که به همت شرکت آب منطقه ای، این جشنواره به نحو مطلوب برگزار گردید و هنرمندان در آن دغدغه های خود را بیان کردند زیرا بیان این گونه مشکلات از زبان هنر بسیار کارساز می باشد.

اجرای نمایش نامه کوتاه سونسوز سوسوزلوق به کارگردانی نسیم افشارنیا نیز از دیگر بخش هایی بود که در مراسم اختتامیه این جشنواره با محوریت خطر مرگ در یاچه ارومیه به اجرا در آمد.

این هنرمند فعال و جوان به تبریز من گفت:در راستای حمایت از دریاچه ارومیه یک کمپین تشکیل داده ایم تا از این طریق حمایت قاطع خود از احیای دوباره نگین آذربایجان را اعلام نماییم.

افشارنیا به روبان آبی رنگی که به مچ دستش بسته بود اشاره کرد و گفت:رنگ دریا نمادی است که برای این اقدام در نظر گرفته شده و هیچ گونه حرکت سیاسی به شمار نمی آید بلکه حرکتی کاملا زیست محیطی است.

در خاتمه اضافه می کنم در غیاب مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی، ابوعلی قایم مقام وی در مراسم اختتامیه جشنواره سراسری پوستر مهرآب حضور داشت که در محوطه باغ دو کمال برگزار گردید.

photo_2015-10-05_10-25-35

photo_2015-10-05_10-25-43

photo_2015-10-05_10-25-50

photo_2015-10-05_10-26-32


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :