استاندار آذربایجان شرقی از برگزاری جشن استان بدون معتاد بی خانمان در تبریز خبر داد و افزود: در شهرستان های استان و تبریز دیگر معتاد بی خانمان یا کارتن خواب با وضع نامناسب وجود ندارد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده در دوازدهمین نشست شورای مبارزه با مواد مخدر استان، اظهار کرد: این نوع معتادان برای تامین مخارج مواد مخدر خود در جامعه ایجاد ناامنی کرده و چهره جامعه را کریه می کردند.

وی افزود: با تلاش مسئولان متولی پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر استان و با ایجاد مرکز ماده ۱۶ بسیاری از معتادان بی خانمان جمع آوری و در این مکان ترک داده می شوند که این خدمات با توجه به ظرفیت موجود تنها برای معتادان استان امکان پذیر است.

جبارزاده یادآور شد: در سنوات گذشته اولویت و خواست مردم مبارزه با افرادی بود که اقدام به حمل، توزیع ، فروش و استفاده از مواد مخدر می کردند که پایان امسال فراتر از این خواسته محقق می شود.

وی همچنین با تاکید بر غربالگری معتادان قبل از ورود به مراکز ترک اعتیاد و کمپ ها به خصوص مراکز ماده ۱۶ و ماده ۱۵، گفت: دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و بهزیستی نسبت به انجام غربالگری راهکار و اقدام مناسب را ارایه دهند.

وی توجه به خانواده های زندانیان مواد مخدر به ویژه معتادانی که در حال ترک اعتیاد خود در مراکز ترک اعتیاد هستند را ضروی دانست.

استاندار آذربایجان شرقی همچین تامین تجهیزات و کمک به پلیس را از جمله ماموریت های اولویت دار استانداری عنوان کرد و افزود: در مرزهای جلفا و نوردوز دستگاه های کشف مواد مخدر و اسکنرهای لیزری مستقر می کنیم.

خلیل الهی دادستان شهرستان تبریز نیز دراین نشست بر جداسازی معتادان قبل از ورود به مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ ترک اعتیاد تاکید کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :