حزب دموکراتیک خلق های ترکیه اعلام کرد: مراسم نوروز را در ۱۳ استان ترکیه برگزار خواهد کرد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه ، دولت ترکیه برگزاری مراسم نوروز را در سراسر این کشور ممنوع اعلام کرد.

این شبکه افزود: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با این کار به مقابله با اعیاد و مراسم مردمی برخاست. عید نوروز هم که عید بهار و زندگی دوباره است اردوغان را نگران می کند.

به این تهدیدات، حزب دموکراتیک خلق های ترکیه اعلام کرد مراسم عید نوروز را در ۱۳ استان جنوب شرق ترکیه برگزار خواهد کرد. این حزب از طرفداران خود خواست در این مراسم شرکت کنند.

از سوی دیگر ، دستگاه امنیتی ترکیه برای وارد کردن فشار بر حزب دموکراتیک خلق ها، ۵۰ نفر از طرفداران این حزب را از جمله نه وکیل بازداشت کرد.

در همین حال وزارت دادگستری ترکیه ، پرونده هشت تن از اعضای پارلمان از حزب دموکراتیک خلق ها را به جریان انداخت و آن را برای نخست وزیر ارسال کرد تا برای لغو مصونیت به ریاست پارلمان تقدیم شوند. این افراد از سوی دادستانی ترکیه به تروریسم و خیانت ملی متهم شده اند.

صلاح الدین دمیرتاش رییس حزب دموکرتیک خلق ها در واکنش به اقدام دولت ترکیه گفت این حزب آماده رای دادن به لغو مصونیت پارلمانی این افراد است اما به شرطی که همه اعضای پارلمان برای لغو مصونیت نمایندگان متخلف که بیشترشان از حزب حاکم هستند، آمادگی داشته باشند، نمایندگانی که از سوی دادگاه به سرقت و رشوه و فساد متهم هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :