به گزارش تبریزمن، سرخپوشان تراکتورسازی در روز های اخیر با استفاده از فرصت به وجود آمده به دلیل امتیاز استفاده از بازیکنان سرباز در ترکیب خود، دست به یارگیری بازیکنان با کیفیت خارجی زده و دیگر تیم های لیگ برتری را به وحشت انداخته است.

تراکتورسازی در حال حاضر یک تیم نظامی بوده و هزینه های آن از این طریق تامین می شوند. حال مدیران باشگاه با هزینه ی بسیار اندکی که صرف به خدمت گیری بازیکنان سرباز کرده اند، باقی مانده بودجه خود را، که مطمئنا مبلغ کمی هم نخواهد بود، صرف به خدمت گرفتن ۴ بازیکن خارجی که می توان با جرات ادعا کرد که بهترین خارجی های تاریخ لیگ ایران بوده اند، کرده و خود را برای بهترین نتیجه گیری در رقابت های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا مهیا کرده اند.

در این میان قدرت گرفتن تراکتورسازی باعث شده تا سایر تیم های مدعی دست به تقلا زده و دچار وحشت شوند. یکی از ناراحت ترین افرادی که از ابتدا با باشگاه تراکتورسازی بر سر استفاده از بازیکنان سرباز به مشکل برخورد و با اظهار نظر های مختلف، مخالفت صریح و صد البته بی تاثیر خود را با این قانون اعلام کرد، کسی نبود جز سرمربی سابق این تیم، مجید جلالی.

رئیس کانون مربیان ایران دریکی از اظهار نظر های خود این گونه گفته است:” این تیم (سایپا)، تیم خوبی خواهد شد، اگر تیم‌های نظامی اجازه دهند!. الان می‌خواهیم تیم مان را جمع کنیم، اما نگرانیم که مبادا باشگاهی نظامی بخواهد بازیکنان را از تیم جدا کند. باشگاه نظامی خودش به دنبال بازیکن‌سازی برود. سربازی وظیفه مقدسی است که بر دوش همه ماست، اما در حال‌ حاضر ۲۰ سال از آخرین جنگ ایران گذشته و ما کماکان فو‌تبا‌لیست‌ها را به سربازی می‌بریم. این قانون کاملا بر ضد فو‌تبا‌ل است.”

او همچنین در مصاحبه دیگری گفته است: ”  مگر ما خدمت نرفتیم، چرا آن زمان از این قانون‌ها نبود؟ چه دلیلی دارد بازیکن سرباز حتما در یک تیم نظامی دوران خدمتش را پشت سر بگذارد؟ من نمی‌دانم متولیان فوتبال دارند چکار می‌کنند. چرا کسی نیست که از تیم‌های سازنده دفاع کند؟ به نظر شما در این شرایط آقایان نباید از اتاق‌هایشان بیرون بیایند و فقط تماشاگر نباشند؟”

در آخرین اقدام نیز جلالی به عنوان رئیس کانون مربیان فوتبال کشور، با ارسال نامه ای به رئیس سازمان لیگ، خواستار برداشته شدن قانون به کارگیری سربازان در تیم‌های نظامی شد.

http://media.jamnews.ir/Original/1392/03/13/IMG21072420.jpeg

اولا در خصوص اینکه جلالی گفته است سربازی رفتن بازیکنان فوتبال به ضرر این رشته است و خواهان لغو سرباز فوتبالیست ها شده است، باید گفت که مردم در ماجرای فرار از سرباز مهرداد پولادی کاملا نشان دادند که عدالت باید اجرا شده و فوتبالیست و غیر فوتبالیست باید این دوران را پشت سر بگذارند.

از طرف دیگر در خصوص این نکته که نباید تیم های نظامی اجازه استفاده از سرباز ها را داشته باشند نیز باید گفت که حضور تیم هایی همچون تراکتورسازی برای فوتبال و به خصوص بازیکنان سرباز یک نعمت است. بازیکنان می توانند با حضور در ترکیب تراکتورسازی در رقابت هایی چون لیگ قهرمانان حضور داشته و در سطح اول فوتبال کشور به رقابت بپردازند. همین امر باعث خواهد شد تا آنان در این دو سال در دوران اوج فوتبالی خود باقی مانده و دچار افت نشوند.

نکته جالب دیگر اینکه زمانی که خود مجید جلالی سرمربی تیم تراکتورسازی بود، چند بازیکن سرباز را در ترکیب اصلی خود استفاده می کرد و هیچ صحبتی از عدالت و سرباز و تیم های نظامی در میان نبود. اما اکنون که موقعیت و قدرت این جناب رفته رفته کمتر شده و وجهه او نیز با مخالفت با افرادی چون کی روش، تخریب شده است، دست به مصاحبه ها و اقدامات اینچنینی زده و سعی در بهبود جایگاه خود دارد، غافل از اینکه مردم و فوتبالدوستان فراموش کار نبوده و به خوبی گذشته را در یاد دارند.

از طرف دیگر نباید فراموش کرد که تیم حال حاضر جلالی، سایپا با پول بیت المال سال هاست که بدون هیچ دست آورد خاصی با هزینه هایی فوق العاده بالا و بدون وجود کمترین تعداد هوادار در حال فعالیت است. آن ها که ادعای بازیکن سازی می کنند باید متوجه باشند که هیچ تیمی در لیگ برتر ایران به اندازه تراکتورسازی بازیکن ساز نبوده و نیست. یادمان نروند که هر بازیکنی که به تراکتورسازی پیوسته است، همواره بهترین دوران خود را پشت سر گذاشته و با جدایی از این تیم به افول بازگشته است. فرشاد احمدزاده، فرید کریمی، شاهین ثاقبی و سامان نریمان جهان ازجمله بازیکنان سربازی هستند که هیچ کس نام آن ها را هم نشنیده بود اما با حضور در تراکتورسازی تبدیل به آینده دار ترین و بهترین بازیکنان لیگ ایران شدند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :