جلسه شورای شهر تبریز امروز با حضور اکثر اعضا در محل عمارت شهرداری تبریز برگزار شد.


تبریزمن، سرویس شهری: جلسه امروز شورای شهر تبریز در ساعت ۸:۵۳ استارت خورد.

شهرام دبیری در ابتدای جلسه به موضوع برگزاری انتخابات روز جمعه اشاره کرد و گفت:این رویداد بزرگ سیاسی و ملی نشان داد که مردم ایران، آذربایجان و تبریز با حضور در صحنه انتخابات و مشارکت حداکثری، منتخبان خود را راهی مجلس کرده و در واقع حامی انقلاب هستند.

وی افزود:از سازمان زیباسازی شهرداری تبریز هم باید تشکر کرد که این شهر را تبدیل به تمیزترین شهر ایران در موسم انتخابات نمودند و با نهایت تلاش خود توانستند از همان روز برگزاری انتخابات فضای قابل قبولی را به وجود آورند.

رییس شورای شهر تبریز اظهار امیدواری کرد که در دوره دوم انتخابات مجلس و یا در ادوار آتی، باکس های تبلیغاتی سطح شهر ساماندهی شده و هر یک از آنها به یک نامزد خاص اختصاص یابد تا از بداخلاقی های انتخاباتی جلوگیری به عمل آید.

دبیری توجه به روز ملی حمایت از حقوق مصرف کننده ها و نیز سالروز دستور امام مبنی بر تشکیل بنیاد مستضعفان را مورد تاکید قرار داد و درباره وضعیت پاکسازی حاشیه خیابان ها خطاب به مرتضی آبدار قایم مقام شهردار تبریز اضافه کرد:متاسفانه علی رغم تذکرهای متوالی در خصوص کارگران تنظیف، باز هم مشاهده کردیم که این زحمت کشان عرصه شهری در حاشیه معابر و اتوبان ها به امر تنظیف مبادرت کرده و بر اثر بی احتیاطی، برخی از آنها جان خود را از دست می دهند که باید فکر اساسی برای این مشکل اتخاذ نمود.

nejati (3 of 22)

رنگ های شهر، باید دارای هویت و نشاط باشند

بهروز خاماچی به عنوان سخنران اول پیش از دستور، انتخاب شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال ۲۰۱۸ را مورد توجه قرار داد و گفت:این انتخاب، یک سعادت الهی است که نصیب شهر اولین ها شده است، اما شهرهای اصفهان و شیراز در این زمینه فعالیت های خود را آغاز کرده اند تا آنها هم چنین افتخاراتی نصیب شان شود و لذا تبلیغات منفی را هم انجام می دهند تا خودشان را بزرگ جلوه دهند بنابراین ما باید دست در دست هم داده و برای تبریز خدمت کنیم، اما نباید ایجاد زیرساخت ها در حد حرف بماند!

وی افزود:وقتی شهر زنجان را پشت سر گذاشته و در مسیر حرکت به سوی تبریز حرکت می کنیم عالمی دیگر را مشاهده می کنیم، به طوری که جاده مملو از نخاله و یا عاری از زیبایی است و اختلاف بین اروپا و آفریقا در اذهان متداعی می گردد.

رییس سنی شورای شهر تبریز اضافه کرد:واقعیت این است که مناطق خارج از شهر نیز همانند درون شهر باید زیبا و تمیز باشد…این که درست نیست تلنباری از زباله مقابل ویلاهای مردم را تسخیر کند پس چرا متولیان محیط زیست خوابیده اند؟!
خاماچی رنگ های مورد استفاده در محیط شهری تبریز را مورد انتقاد قرار داد و گفت:متاسفانه رنگ های شهرمان، رنگ غسالخانه و بیمارستان دارد در حالی که رنگ های شهر باید دارای هویت باشند.

وی در پایان از وضعیت نا به سامان برچسب های کوچک تبلیغاتی بر روی در و دیوارهای مردم، وضعیت تاکسی های فرسوده، سرویس های بهداشتی و معضل ترافیک انتقاد کرد.

nejati (10 of 22)

تراکتورسازی و فرش تبریز باید به برند جهانی تبدیل شوند

احتشام حاجی پور هم در نطق دوم پیش از دستور جلسه این هفته شورا، به مردم آذربایجان و تبربز آفرین گفت و افزود:این مردم بزرگ همیشه نشان داده اند که مردمان وقت شناس و باشعوری هستند و همگان دیدیم که روز جمعه، شکوه پیروزی را خلق نمودند.

وی ادامه داد:توسعه شهری یا همان کلاس شهر از طریق شاخص های مختلفی ارزیابی می شود که شهرداری تبریز هم در این خصوص اقدامات مناسبی را انجام داده است اما باید برندهای شهر تبریز مانند تیم محبوب تراکتورسازی و فرش دستبافت باید جهانی شده و با استفاده از آنها حرفی برای گفتن داشته باشیم و حتی به درآمد زایی بپردازیم.

رییس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی اضافه کرد:نباید از این پتانسیل ها غافل شویم زیرا با ارایه آنها در عرصه جهانی عواید بسیاری نصیب تبریز خواهد شد به طوری که در شهر کوچک سن پترزبورگ روسیه، منظر و پرستیژ شهری آنقدر بالاست که همه ساله تعداد بیشماری از گردشگران خارحی به سوی آن سرازیر می گردند…لذا ما هم می توانیم امور فرهنگی را با اصول خاص و سازماندهی شده عملیاتی نماییم.

اجرای صحیح پروژه ها و تشکر از ملت آذربایجان به خاطر حضور در حماسه سیاسی از جمله مواردی بود که حاحی پور به طرح آنها پرداخت.

دونده پرافتخار تبریزی، مدال آسیایی خود را به شورا و شهرداری اهدا نمود

در بخش دیگری از جلسه علنی این هفته شورای شهر، سجاد هاشمی دونده پر افتخار تبریزی با حضور در تالار شورا، مدال و تندیس مسابقات آسیایی خود را به شهردار و رییس شورای شهر تبریز اهدا نمود.

صادق نجفی هم پس از اقدام قابل توجه این ورزشکار قهرمان و جوان، دستور داد تا هدایا مستقیما به موزه شهرداری تبریز بروند و جهت بازدید عمومی مستقر گردند.

این ورزشکار جوان از سوی اعضای شورا و حاضرین در جلسه مورد تشویق قرار گرفت.

هاشمی که به همراه مربی خود در این جلسه حاضر شده بود موفقیت های آسیایی و جهانی خود را مدیون شهرداری تبریز دانست.

از احداث پارک مدرن تا اهدای ۱۰۰ میلیون تومان به یک ورزشکار

از طرح ها و لوایحی که امروز در جلسه علنی شورای شهر تبریز مورد موافقت منتخبان مردم قرار گرفت می توان به اهدای مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به عظیم قیچی ساز کوهنورد پرافتخار تبریزی اشاره کرد که قله بیش از ۸ هزار متری اورست در نپال را فتح کرده و افتخار آفریده است، وی با چهاردهمین صعود خود رکورد بی نظیر جهانی را کسب خواهد نمود و این هبه در راستای حمایت از تداوم افتخارات او انجام گرفت.

همچنین در طرحی که به امضای کلیه اعضای شورای شهر تبریز رسیده بود و در صحن علنی نیز مطرح گردید مقرر شد تا با توجه به تلفات کارگران شهرداری و در راستای استانداردسازی و ایمنی محیط کار این عزیزان، پیمانکاران موظف شدند تا شرایط امنی را در کارگاه های شهرداری به وجود آورند.

اعضای شورای شهر تبریز در این زمینه با احداث یک پارک ۱۴۰ هکتاری از اراضی پارک بزرگ تبریز موافقت کردند که طی آن یک پارک مدرن به همراه ۲ مجتمع تجاری، اداری و خدماتی در مدت زمان ۵ ساله مورد اجرا قرار خواهد گرفت.

به گفته رییس کمیسیون بودجه که این لایحه در آن مورد تصویب قرار گرفت برای اجرای این پارک حدود ۲۲۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

همچنین برای ساخت این پروژه مشارکتی حدود یک هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است که آورده شهرداری ۴۰۰ هزار تومان می باشد و با اتمام آن، منطقه غرب تبریز می تواند شاهد تغییر و تحول اساسی عمران و آبادانی شهری گردد.

برخی از شهروندان روز جمعه از تبریز خارج شدند!

فریدون بابایی هم در پایان جلسه با ذکر این نکته که مردم وظیفه ملی خود را به انجام رساندند گفت:حال ببینیم نامزدهای راه یافته به مجلس شورای اسلامی چه کاری برای این شهروندان بزرگوار انجام خواهند داد؟!

وی افزود:متاسفانه برخی از شهروندان تبریز، روز برگزاری انتخابات به شهرهای دیگر استان از جمله بستان آباد، اهر، ورزقان، شبستر و غیره سفر کرده و آرای خود را به صندوق های مستقر در آن شهرستان ها ریختند در حالی که بعدا از نمایندگان مردم تبریز در مجلس انتظار انجام کار را خواهند داشت که قابل تأمل می باشد!

گزارش از: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :