فرماندار تبریز با اشاره به در خصوص احداث کارخانه زباله سوز در این شهر گفت: در کنار تولید انرژی پاک و جلوگیری از دفن یک هزار و ۲۰۰ تن زباله، این کارخانه باعث اشتغال بسیاری از جوانان می‌شود.

به گزارش تبریزمن،‌ رحیم شهرتی‌فر در خصوص احداث کارخانه زباله سوز اظهار داشت: جمع اوری و تولید انرژی پاک یکی از سیستم‌های قابل قبول در دنیا است که تبریز هم به عنوان یکی از شهرهای پیشرو کشور در زمینه احداث کارخانه زباله سوز اقدامات بسیار خوبی را انجم داده است.

وی افزود: سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز اقدامات بسیار خوبی را در حفظ پاکیزگی و حفظ محیط زیست استان داشته است که کارخانه زباله سوز هم یکی از مهم‌ترین اقدامات این سازمان است که فرمانداری هم در تمام مراحل این کار این سازمان را حمایت و همراهی خواهد کرد.

شهرتی‌فر گفت: با توجه به گفته سازمان‌های مردم نهاد با تحقیق و صحبتی که با کارشناسان داشتیم کارخانه زباله سوز در اروپا و حتی کل دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد که امیدواریم در سال‌های آینده شهر تبریز هم صاحب این کارخانه شود.

فرماندار تبریز گفت: کارخانه زباله‌سوز هیچ گونه آلودگی نخواهد داشت و با توجه به آلودگی‌های اخیر در کشور یکی از نیازها اساسی ما حفظ محیط زیست است که این اقدام قدم بسیار بزرگی در این زمنیه خواهد بود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین مزایای این کارخانه تولید انرژی برق از پسماندها خواهد بود که با احداث این کارخانه شاهد تامین برق قسمتی از شهر تبریز خواهیم بود.

شهرتی‌فر تصریح کرد: در کنار تولید انرژی پاک و جلوگیری از دفن یک هزار و ۲۰۰ تن زباله، این کارخانه باعث اشتغال بسیاری از جوانان خواهد شد که این نیز اقدام بسیار بزرگی برای اشتغال کشور خواهد شد.

فرماندار تبریز تاکید کرد: با تصویب شورا شهر ما نیز سعی خواهیم کرد با تطبیق مصوبات و موافقت فرمانداری کارهای اداری احداث این کارخانه را هر چه سریع‌تر تمام کنیم و منتظر تایید سازمان محیط زیست برای کلنگ‌زنی این کارخانه باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :