به گزارش تبریزمن، رییس جهاد دانشگاهی واحد آذربایجان شرقی روز گذشته در یک نشست خبری با خبرنگاران رسانه های گروهی استان به تشریح گوشه ای از فعالیت های یک ساله این نهاد انقلابی پرداخت.

نجف قراچورلو در ابتدای اظهارات خود با اشاره به اینکه خبرنگاران می توانند با نقد عقلایی خود موجب حرکت بیشتر مدیران اجرایی کشور شوند گفت:هر یک از شما عزیزان وظیفه دارید به عنوان نمایندگان مردم در مورد عملکرد مسوولان دستگاه های مختلف از آن ها جواب بخواهید.

وی ادامه داد:همان طور که در سال گذشته قول داده بودیم ساختمان مجتمع آموزشی و تحقیقاتی جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی در ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع و ۹ طبقه در جریان سفر ریاست جمهوری به استان مورد بهره برداری قرار گرفت و بدین ترتیب در مدت زمان کوتاه بر فضاهای آموزشی و پژوهشی منطقه افزوده شد.

photo_2015-08-16_05-49-50

قراچورلو افزود:هفته گذشته تعداد ۱۱ نفر از مدیران جهاد دانشگاهی برای بررسی امکان سنجی هدف چهارم برنامه پنجم جهاد و ارزیابی وضعیت آن به تبریز سفر کرده و در جریان پیشرفت های این مجموعه قرار گرفتند.

رییس جهاد دانشگاهی واحد آذربایجان شرقی همچنین از دستیابی این واحد به توانمندی های انرژی های نو و تجدیدپذیر خبر داد و اضافه کرد:در حال حاضر تعداد ۲ رشته طراحی و ساخت نیروگاه های هیبریدی و نیز طراحی و ساخت روبات های عیب یاب زیر سطح آبی در مقطع کارشناسی ارشد با جذب ۱۵ دانشجو در هر رشته آغاز به فعالیت خواهد نمود و افزون بر آن آموزش های پیشرفته فن آورانه نیز بر عهده این مجموعه محول شده تا از طریق برگزاری دوره های مذکور در قالب موسسه آموزشی آزاد جهاد،  نیروهای متخصص سازمان های مختلف تامین گردد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع طراحی و ساخت نیروگاه های کوچک و قابل حمل اشاره کرد و افزود:این دستگاه ها که به پکیج عشایر مشهور هستند توانسته اند رضایت مندی بسیاری از این عزیزان را جلب نمایند به طوری که برای پوشش جمعیت عشایر استان حدود ۲ هزار دستگاه از این نیروگاه های کوچک مورد نیاز است حال آنکه فعلا ۲۰۰ دستگاه از آنها به فروش رسیده است.

قراچورلو دستگاه ها و نهادهای کشور را از خرید و تبلیغ کالاهایی که مشابه داخلی دارند برحذر داشت و گفت:طبق مصوبه هیت وزیران و منویات مقام معظم رهبری این اصل یکی از مهم ترین راه های ممکن برای حمایت از تولیدات دانش بنیان کشورمان بوده و باید همواره مدنظر مسوولان نیز قرار گیرد.

photo_2015-08-16_05-49-58

وی ساخت پژوهشکده جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی را مقدمه ای برای تبدیل واحد جهاد استان به سازمان جهاد دانشگاهی دانست و افزود:از هم اکنون طبقه آخر این مجتمع را به محل استقرار سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی اختصاص داده ایم در حالی که این پژوهشکده قبلا در حال انحلال بود اما سال گذشته توانستیم زیرساخت های لازم برای تشکیل آن را تامین نماییم.

رییس جهاد دانشگاهی واحد آذربایجان شرقی در پایان اظهارات خود به مرکز ناباروری استان اشاره کرد و گفت:از ابتدای سال جاری تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به این مرکز مراجعه نموده اند در حالی که ۱۵ درصد زوج های استان نابارور هستند.

به گفته قراچورلو ریت جهانی ناباروری زیر ۴۰ درصد است و جایگاه استان آذربایجان شرقی در این خصوص بسیار قابل قبول می باشد.

این نشست خبری به مناسبت ۳۵مین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی در تبریز برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :