نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: جهاد علمی و اخلاقی ضرورت فعالیت های بسیج دانش آموزی است.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری روز پنجشنبه در دیدار مسئولان و دانش آموزان بسیجی استان با وی به مناسبت آغاز هفته بسیج دانش آموزی، اظهار کرد: ایران به لحاظ برخورداری از تجهیزات نظامی بسیار قوی در حال حاضر نیازی به جهاد رزمی ندارد ولی دانش آموزان بسیجی همواره باید با جهاد علمی، فکری و عمل به وظایف دینی از مرزهای فرهنگی و معنوی کشور حراست کنند.

وی با تاکید بر اینکه اگر تهذیب نفس و فراگیری علوم در حد مناسبی نباشد سرنوشت خوبی برای کشور رقم نخواهد خورد افزود: آینده درخشان کشور نیازمند بنیه علمی قوی و جهاد فکری است.

امام جمعه تبریز گفت: بسیج دانش آموزی یعنی آمادگی برای دفاع از آموزه های دینی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان انقلاب است و این مهم باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله شبستری بیان کرد: بسیجیان دانش آموز باید یک مسلمان تمام عیار و به لحاظ ارزشی و فکری باید نمونه ای برای سایرین باشند.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: همواره مجموعه بسیج به فکر جامعه هستند و روحیه جهاد و شجاعت در نهاد آنها وجود دارد.

آیت الله مجتهد شبستری با گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و با بیان شجاعت ها و دلاوری های شهید حسین فهمیده گفت: شهید فهمیده در پیروزی های آزادسازی خرمشهر نقش بسزایی داشت و امام راحل لقب رهبر به این شهید بزرگوار عطا کردند.

رییس سازمان بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: مهارت آموزی، توجه به کیفیت و معنویت بخشی دانش آموزان از اهداف اصلی سازمان است.

وحید فرشباف افزود: حفظ و ترویج ارزش های دفاع مقدس از دیگر اهداف این سازمان است که بر این اساس برای تقویت این ارزش ها امسال تا کنون ۲۵ هزار دانش آموز از استان با کاروان راهیان نور به مناطق جنوب کشور اعزام شدند.
وی همچنین از برگزاری کنگره شهدای دانش آموز استان در ۱۲ بهمن امسال در تبریز خبر داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :