معاون اول رئیس جمهوری گفت : رشد اقتصادی کشور در سال ۹۵ حرکت پر شتابی گرفته و همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش تبریزمن، اسحاق جهانگیری روز پنجشنبه در آیین بهره برداری شرکت آریا ترانسفو شهمیرزاد استان سمنان افزود : ایران تنها کشوری نفت خیری است با وجود افت ۶۰ درصد قیمت نفت کمترین مشکلات اقتصادی را داشته است.

وی اظهار داشت : این مهم به معنی داشتن روند درست و پرشتاب در اقتصاد ایران اسلامی است.

وی در بخش دیگری به نظام بانکی در ایران اشاره و خاطرنشان کرد : نظام بانکی در ایران مظلوم است و نقش مهمی در توسعه کشور دارد.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه در چهارماهه اول سال جاری ارایه تسهیلات بانکی ۳۷ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است ، گفت : بانکها در بخش صنعت و واحدهای تولیدی کمک و حمایت بیشتری کرده است.

به گفته جهانگیری نظام بانکی تامین منابع اصلی تولید و اقتصاد کشور را به عهده دارد.

وی تصریح کرد : در مقطعی از کشور ، نظام بانکی آسیب هایی دید که تا رفع آن آسیبها زمان می برد.

وی تصریح کرد : پیش بینی می شود در سالجاری ۵۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به فعالان اقتصادی کشور پرداخت می شود این در حالی است که در بهترین حالت کل بودجه کشور ۲۵۰ هزار میلیارد تومان است.

معاون اول رئیس جمهوری بیان داشت : نظام بانکی نقش پر رنگی در اقتصاد کشور دارد که باید حضور بخش خصوصی نیز در اقتصاد فعالتر شود.

جهانگیری با اشاره به شرکت آریا ترانسفو بیان داشت : طبق گفته مدیران این شرکت ۶ هزار میلیارد ریال سرمایه داشته است که چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از این مقدار اعتبار از تسهیلات بانکی استفاده کرده است.وی با تاکید بر این که نکته که بخش خصوصی باید محور توسعه اقتصاد کشور باشد ، گفت : این فکر اشتباهی است که با اعتبارات دولتی کشور را باید توسعه بخشید.

جهانگیری یادآور شد : تاکید آشکار اقتصاد مقاومتی بر مردمی کردن اقتصاد است و اقشار جامعه درحد توان باید در توسعه کشور نقش آفرین باشد و بخش خصوصی به معنای واقعی برای توسعه فعالیت کند که این امر در اقتصاد مقاومتی تاکید شده است.

وی با اشاره به این که تولیدکنندگان داخلی نباید دغدغه ای نسبت به فروش تولیداتشان به بخش دولتی داشته باشند ، گفت : سیاست اقتصادی مقاومتی این است که هر تولیدکننده با کیفیت و قیمت بهتر باید ماندگارتر باشند و مورد حمایت قرار گیرند.

وی با اشاره به آینده روشن کشور گفت : براساس برایند مطالعات یک شرکت کانادایی در زمینه چشم انداز آینده ایران ، تولید ناخالص ایران به هزار میلیارد دلار افزایش می یابد که این امر نیازمند سرمایه گذاری سه هزار و ۵۰۰ میلیارد دلاری در شاخه های مختلف اقتصاد کشور است.

وی با اشاره به استعداد اقتصادی ایران افزود : ایران در قدرت خرید جز ۲۰ کشور اول دنیاست و توسعه اقتصادی نیازمند عزم جدی و سیاست های روشن و حمایت و اعتماد مردم است.

جهانگیری تاکید کرد : تلاش می شود تا هیج جوانی بیکار نباشد تا شرمند آنها نباشیم.

وی با اشاره گرامیداشت هفته دولت گفت : هفته دولت فرصتی برای بیان دستاوردها و بیان مشکلات پیش روی دولت برای مردم است.

وی به بحث برجام اشاره و اضافه کرد: کسی باور نمی کرد در سه سال اول دولت تدبیر و امید برجام به نتیجه برسد و در گفت و گو با ۶ قدرت دنیا به نتیجه منجر شود.

وی تاکید کرد : اکنون باید از دستاوردهای هسته ای حمایت شود و موقعیت جغرافیایی کشور در جمع کشورهایی قرار دارد که می تواند فروشنده سوخت و آب سنگین باشد.

معاون اول رئیس جمهوری یادآور شد :اکنون با توافق هسته ای تحریم های ظالمانه قدرت های استکباری بر ملت ایران برداشته شد.

وی با اشاره به ناامنی در کشور های منطقه افزود : در این شرایط فقط ایران منطقه کانون ثبات است و کشورهای دیگر نیز برای برقراری امنیت و ثبات در منطقه باید دستشان را به سوی ایران دراز کنند.

وی خاطرنشان کرد : در شرایط پس از تحریم انتظار ملت شریف ایران این است که گره های زندگی و مشکلات پیش روی توسعه کشور برطرف شود وتنها راهکار رفع این مساله حرکت به سمت سرمایه گذاری و تولید در تمام بخشهاست زیرا که تولید و سرمایه گذاری نیاز امروز و فردای ایران اسلامی است.

شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی استان سمنان دیگر برنامه معاون اول رئیس جمهوری اعلام شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :