رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: جهت گیری دانشگاه علوم پزشکی تبریز به سمت تولید محصولات فناورانه است.

به گزارش تبریزمن، دکتر محمدحسین صومی در مراسم افتتاح اتاق تمیز مرکز رشد فناوری و فرآورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به افتخارات مردم تبریز در طول تاریخ گفت: اولین دانشگاه بعد از اسلام در تبریز شکل گرفت و امروز نیز به داشتن دانشگاه ربع رشیدی به عنوان اولین دانشگاه جهان اسلام افتخار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید تلاش‌های زیادی در بخش بهداشت و درمان انجام شده است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی تبریز جزو اولین دانشگاه‌هایی بوده است که به سمت تولید فناوری سوق پیدا کرده و مراکز رشد ما در مسیر ایجاد شرکت‌های دانش بنیان حرکت کردند، به طوری که از صفر شرکت دانش‌بنیان در سال ۹۰ به ۲۰ شرکت دانش‌بنیان در سال ۹۳ رسیدیم که این تعداد روز به روز در حال افزایش است.

وی ادامه داد: بیشترین تعداد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز را دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی تشکیل می‌دهند و اخیرا نیز ۱۹ رشته جدید در بخش تحصیلات تکمیلی اضافه شده است.

صومی تاکید کرد: از ظرفیت بالای دانشجویان تحصیلات تکمیلی متخصص و آماده به فعالیت در تیم‌های پژوهشی خود استفاده خواهیم کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: همکاری و تلاش گسترده تمامی بخش‌های دانشگاه علوم پزشکی تبریز نویدبخش آینده روشن در حوزه تولیدات دارویی کشور و استان خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :