فرماندار شهرستان تبریز با بیان اینکه حمایت از توسعه سازمان ها و نهادهای مردم نهاد از سیاست های جدی دولت و تدبیر و امید است، گفت: جهت گیری فعالیت ‘سمن’ ها باید متناسب و همسو با نیازهای روز جامعه باشد.

به گزارش تبریزمن، رحیم شهرتی فر روز پنجشنبه در نشست با اعضای مجمع مهندسان جوان آذربایجان شرقی افزود: دولت از فعالیت تشکل های مردم نهاد در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و علمی استقبال می کند.

وی گفت: متاسفانه جامعه توان استفاده بهینه از ظرفیت های موجود را ندارد و شغل اداری جاذبه های لازم را برای نخبه گان ندارد.

وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر وامید مانعی برای فعالیت ها جمعی قایل نیست افزود: حجم دولت بسیار بزرگ است و درآمدهای دولت نیز صرف هزینه های جاری می شود و سازمان های مردم نهاد نباید منتظر حمایت های مادی دولت باشند، بلکه باید سعی کنند با حمایت های فکری و علمی از دولت، دستگاه های اجرائی را وادار به افزایش بهره وری کنند.

شهرتی فر در خصوص اشتغال و بیکاری جوانان نیز گفت: وضعیت اشتغال در شهرستان تبریز در مقایسه با سایر مناطق همتراز بهتر است و آماری که از سوی مرکز آمار منتشر می شود موید این نکته است که البته نرخ دقیق در سرشماری اخیر مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: متاسفانه با اینکه مهاجر پذیری در تبریز ادامه دارد، با این حال بیش از ۲۱ هزار نفر در تبریز به بیمه شدگان تامین اجتماعی اضافه شدنده اند که این آمار امیدوار کننده است.

فرماندار تبریز درخصوص خدمات بهداشتی و درمانی نیز گفت: وضعیت فعلی تبریز از نظر مباحث بهداشت و درمان بسیار مناسب می باشد و در این راستا تعداد مجتمع های سلامت از ۴ به ۲۰ مجتمع افزایش یافته و همچنین تبریز از نظر نبود معتادان متجاهر در سطح خیابان ها ممتاز است.

شهرتی فر همچنین در ارتباط با بحث تبریز ۲۰۱۸ نیز گفت: باید فرهنگ گردشگر پذیری را درجامعه ترویج دهیم و تبریز ۲۰۱۸ را در خارج از شهرستان و استان نیز تبلیغ و اطلاع رسانی کنیم که در این زمینه در کنار ستاد اصلی کمیته های فرعی تبریز ۲۰۱۸ سازمان های مردم نهاد هم باید تلاش زیادی داشته باشند.

وی با اشاره به انتخابات آتی شوراهای شهر و روستا هم گفت: نخبه پروری باید از جایی شروع شود و این انتخابات می تواند سنگ بنای این امر در جامعه باشد و باید در انتخابات دقت شود تا نمایندگانی متشخص، با دانش و با تجربه به شوراها راه یابند.

شهرتی فر در پاسخ سوالی در خصوص عملکرد فرمانداری تبریز در طول سه سال گذشته گفت: فرمانداری یک نهاد حاکمیتی و نماینده دولت در سطح شهرستان است که اصلی ترین وظیفه اش در درجه اول تبیین سیاست های دولت و نظارت بر اجرای برنامه های ابلاغی دولت در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی و ادارات می باشد.

وی با بیان اینکه دستگاه های دولتی به حمایت های فکری وعلمی نخبگان و جوانان نیاز دارند، گفت: فرمانداری تبریز از طرح ها وایده های نخبگان جوان در تشکل های مردم نهاد استقبال می کند.

در ابتدای این نشست تعدادی از اعضای مجمع مهندسان جوان استان در ارتباط با ایده ها و اهداف خود گزارشی ارائه کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :