قیمت گوشت مرغ در تهران طی کمتر از ۲۴ ساعت با افزایش تقریبی ۸۰۰ تومانی در هر کیلوگرم مواجه شد، اخبار واصله نیز از برخی شهرهای بزرگ افزایش هزار تومانی را تایید می کند.

به گزارش تبریزمن، قیمت گوشت مرغ در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل با افزایش همراه شده و هر کیلوگرم گوشت مرغ به طور متوسط ۷۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

همچنین مرغ کامل بسته‌بندی شده کیلویی ۸۰۰۰ تومان، فیله مرغ کیلویی ۱۶ هزار تومان، مرغ جوجه کبابی کیلویی ۱۶ هزار تومان، بال مرغ کیلویی ۷۵۰۰ تومان و گردن مرغ کیلویی ۳۵۰۰ تومان قیمت دارد.

در همین رابطه، رییس اتحادیه مرغ گوشتی بیان داشت: قیمت مرغ در میدان بهمن روز گذشته ۶۸۰۰ بود و امروز به ۷۲۰۰ تا ۷۶۰۰ رسیده است و در درب مغازه نیز کیلویی ۷۵۰۰ عرضه می‌شود لذا اگر در نقاطی از شهر این کالا با قیمتی بالاتر از ۷۵۰۰ تومان عرضه می‌شود گران‌ خواهد بود.

به گزارش نسیم، مهدی یوسفی افزایش قیمت روزهای گذشته مرغ را ناشی از گران شدن ذرت دانست و گفت: ذرت دانه مرغ را تشکیل می‌دهد و قیمت آن ۴۰ درصد بالاتر رفته بنابراین اگر تولیدکنندگان می‌خواستند که با توجه به بالا رفتن ذرت، قیمت مرغ را هم تعیین کنند، قیمت آن به ۹ هزار تومان هم می رسید اما بازار کشش این افزایش قیمت را نداشت.وی ادامه داد: یک دلیل دیگر برای افزایش قیمت مرغ این است که قیمت جوجه از ۱۳۰۰ تومان به ۲ هزار تومان رسیده زیرا تولیدکنندگان جوجه مرغ‌های مسن خود را حذف کردند در نتیجه قیمت جوجه نیز افزایش پیدا کرد

اما علیرضا ولی – مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام – در این باره به ایسنا گفت: در شرایط کنونی درصددیم تا ۴۰ هزار تن گوشت مرغ منجمد که به روش کاملا بهداشتی و با نظارت سازمان دامپزشکی تولید شده است را در بورس کالا و میادین میوه و تره بار عرضه کنیم.مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام تاکید کرد: عرضه گوشت مرغ منجمد در بورس کالا و میادین میوه و تره بار به اندازه نیاز بازار صورت می‌گیرد و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و قیمت آن کیلویی ۵۱۰۰ تومان درنظر گرفته شده است.

شایان ذکر است اخبار واصله از برخی شهرهای بزرگ مثل مشهد هم حکایت از افزایش قیمت مرغ دارد.مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی خراسان رضوی گفت: قیمت هر کیلو مرغ تازه در بازار روز هفت هزار و ۵۰۰ تومان است که گرانترین نرخ گوشت مرغ تازه از ابتدای فصل گرما محسوب می‌شود. وی تأکید کرد: گوشت مرغ تازه در فروشگاه‌های مناطق خارج از شهر که نظارتی بر آنها نمی‌شود و گوشت مرغ تازه را از محل‌های توزیع تهیه می‌کنند تا هشت هزار و ۳۰۰ تومان نیز فروخته می شود. به گزارش مهر، رئیس اتاق اصناف همدان هم با اشاره به اینکه قیمت گوشت مرغ گرم براساس آخرین اخبار امروز به ۷۹۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسیده است، افزود: این افزایش قیمت کشوری است و تنها به استان همدان اختصاص ندارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :