بنز جدیدترین عضو خانواده خود با نام AMG GT R را در یک رنگ سبز معرفی کرد. ۳٫۵ ثانیه طول می‌کشد تا خودرو به سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برسد.

به گزارش تبریزمن، گروه خودروسازی مرسدس بنز در طول فستیوال سال جاری “گودوود” جدیدترین عضو خانواده خود با نام AMG GT R را در تک رنگ سبز معرفی کرد.

“گودوود” که هر ساله در منطقه “ساسکس” (Sussex) در کشور انگلستان برگزار می‌شود چند هزار علاقه‌مند را روانه این تپه‌ها می‌کند تا بتوانند از نزدیک شاهد بهترین‌های دنیای خودرو باشند.

موشک سبز آلمان‌ها روی زمین

این خودرو که آخرین دستاورد بنز است، ترکیبی از ویژگی‌های خودروهای مدل مخصوص جاده GT، مدل کوپه GT-S و مدل سرعتی GT3 را در خود جا داده است.

موشک سبز آلمان‌ها روی زمین

موتور توربوشارژ V8 و دو قلوی GT R این خودرو مانند بقیه مدل‌های GT در وسط کاپوت قرار گرفته و ۷۴ اسب بخار بیش از مدل قبلی GTS قدرت دارد. با این اوصاف می‌توان بازده کلی مدل سرعتی R را حدود ۵۵۷ اسب بخار با دور موتور ۶۹۹ متر عنوان کرد.

هوا از طریق یک خنک کننده مایع با فشار زیاد وارد موتور می‌شود. ورودی هوا در این سامانه بزرگ‌تر شده تا با افزایش جریان هوا عمل خنک‌سازی موتور توسعه یافته، بهبود یابد.

موشک سبز آلمان‌ها روی زمین

چرخ‌های عقب خودرو از جنس آلومینیوم سبک ۲۰ اینچی بوده و قدرت خودرو مانند دیگر اتومبیل های بنز از طریق یک جعبه دنده دو کلاچه ۷ سرعته به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. تمامی این روند بهینه‌سازی برای شتاب‌گیری بهتر مدل جدید لحاظ شده است.

موشک سبز آلمان‌ها روی زمین

تمام قدرت از طریق یک کلاچ دو قسمتی و گیربکس اسپرت هفت سرعته به محور عقب تحویل داده می‌شود، البته بهینه‌سازی‌هایی بر روی گیربکس انجام شده تا نسخه R جدید شتاب بهتری ارائه کند. این خودرو به صورت استاندارد با دیفرانسیل لغزش محدود در محور عقب ارائه می‌شود.

موشک سبز آلمان‌ها روی زمین

قدرت غیرقابل انکار این خودرو از خودروسازی مانند بنز دور از انتظار نیست. جلوپنجره در این مدل تغییر کرده و بزرگتر شده تا تهاجمی‌تر به نظر برسد از طرفی گلگیرهای پهن‌تر به تعادل خودرو در سرعت و کاربردی‌تر شدن آن کمک می‌کنند.

چرم اعلاء صندلی‌ها کاربردی و راحت هستند اما لوکس بودن خودروهای اسپورت را نمایش می‌دهند. یک اسپویلر فیبر کربنی سبک نیز زیر بدنه نصب شده است.

موشک سبز آلمان‌ها روی زمین

۳٫۵ ثانیه طول می‌کشد تا خودرو به سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برسد. که تنها کمی از مدل Sسبک‌تر است. مدل R می‌تواند با سرعت ۳۱۸ کیلومتر در ساعت به سرعت خود ادامه دهد.

این مدل ۲۰۱۷ مرسدس قطعا ارزان نخواهد بود و هنوز قیمتی در مورد آن اعلام نشده است. اما به این موضوع فکر کنید که مدل‌های قدیمی‌تر GT-S بیش از ۱۳۰ هزار دلار قیمت دارند. پس قطعا به مدل های جدید باید قیمت بیشتری را ارائه کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :