به گزارش تبریزمن، واحد انفورماتیک باشگاه تراکتورسازی در خصوص مطلب رادیو اینترنتی یا رادیو بیگانه ! / خدمات رایگانی که انگار چند صد میلیون آب میخورد ” جوابیه داد.

روز جوان میلاد مبارک حضرت علی اکبر (ع) برای تراکتوری ها یک روز خاص بود چراکه بدون هیاهوی تبلیغاتی اتفاقی افتاد که پیام های بسیار خوبی را از تبریز مخابره کرد . افتتاح رادیو تراکتور برای اولین بار در بین باشگاه های کشور یک اتفاق مبارک بود که در این روز فرخنده اتفاق افتاد ، پس از این اتفاق سرویس فناوری اطلاعات تبریزمن مطلبی را در این سایت منتشر کرد لازم شد برای اخذ جوابیه سراغ مسئول سایت و انفورماتیک باشگاه رفته و نظرشان را در این خصوص جویا شویم .

مسئول سایت و انفورماتیک باشگاه در خصوص کلیات راه اندازی این شبکه و هزینه میلیونی مطرح شده در خصوص این رادیو گفت : خوشبختانه با همکاری و حمایت مدیران باشگاه توانستیم روز جوان پروژه ای را کلید بزنیم که در حوزه روابط عمومی و فناوری اطلاعات باشگاه می تواند اتفاقاتی بسیار خوب را رقم زند. رادیو تراکتور بر خلاف اظهار نظر های مطرح شده بدون حتی ریالی هزینه، ایده سازی ، برنامه ریزی ، اجرا و افتتاح شد ، ایده این پروژه مدت ها قبل شکل گرفته بود ولی به دلیل ساختار قدیمی سایت امکان ارایه این خدمات وجود نداشت .

امسال باشگاه شاهد یک اتفاق بسیار بزرگ در حوزه انفورماتیک بود ، با تصمیم گیری هایی که شد سایتی شکیل و مجهز توسط یکی از معتبرترین تیم های طراحی وب سایت ایران آماده شد و به صورت آزمایشی فعالیت خود را شروع کرد ، این سایت با رویکردی جدید پس از ارزیابی های نهایی به جای نسخه قدیمی سایت بارگزاری شد . با نظر سنجی هایی که صورت گرفت نسخه جدید سایت نمره بسیار قابل قبولی گرفت .

واحد انفورماتیک باشگاه از خبرنگاران و فعالین حوزه رسانه نظر خواهی نیز کرد که همه بر جذابیت و قدرت نسخه جدید سایت تاکید داشتند  .

من به شخصه پس  از انتشار مطلب رادیو اینترنتی یا رادیو بیگانه؟؟؟ از سایت تبریز من ناراحت شدم چراکه اعتقاد دارم انتقاد باید به نحوی مطرح شود که به شعور مردم توهین نشود ، انتقاد ناصحیح از رادیو تراکتور ، انتقاد از شخص من بعنوان مسئول برنامه ریزی و اجرای این پروژه نبود بلکه توهین به شعور چند هزار مخاطب پخش آزمایشی این رادیو و رسانه های بزرگ حامی این  پروژه بود. رادیو تراکتور در حالی شکل گرفت که حتی ریالی برای راه اندازی آن هزینه نگردید ولی نویسنده مطلب مذکور با قاطعیت بر چند صد میلیونی بودن این پروژه تاکید می کند .

 باشگاه تاکنون در حوزه فناوری اطلاعات از واحد انفورماتیک باشگاه حرف نزده است چراکه اعتقاد دارد برای تحقق خواسته های میلیون ها هوادار باشگاه خود باید تلاش کرد نه اینکه مانور تبلیغاتی داد ، باشگاه نیازی ندارد در هر تیتر خبر خود واحد انفورماتیک باشگاه را مطرح کند ، همانطور که بدون مانور تبلیغاتی نسخه جدید سایت  را راه اندازی کردیم ، رادیو تراکتور را نیز در سکوت رسانه ای برنامه ریزی و اجرا کردیم . خوشبختانه پروژه رادیو تراکتور با استقبال بسیار خوب مردم روبرو شد و رسانه ها در عمل به رسالت خود این اتفاق مبارک را پوشش دادند . پوششی که از خبرگزاری های معتبر کشور صورت گرفت و همه بر لزوم تداوم برنامه های این شبکه رادیویی تاکید داشتند .

حال یک سوال از نگارنده این مطلب دارم ، اگر افتتاح این شبکه رادیویی موجب سرافکندگی و زیر سوال بردن فرهنگ غنی این مرز و بوم شده است رضایت مندی مردم از افتتاح آن در این میان چه توجیهی دارد ، خواهشا بیاید از عوام فریبی دست برداریم اگر با برنامه ریز رادیو تراکتور مشکل شخصی داریم آن را به حساب باشگاه بزرگ تراکتورسازی نگزاریم ،بهتر است مشکلات رادیو مطرح شود تا در جهت رفع مشکل بر آییم .

نویسنده مطلب مذکور سعی داشته با کشاندن مطلب به  سوی خط قرمز های ایران اسلامی فعالیت باشگاه را در حوزه رسانه زیر سوال ببرد ، حال به دور از مسایل فنی بحث می کنم .

استفاده از سرور ها و زیر ساخت های قدرتمند MIXLR بدون پرداخت حتی یک ریال هزینه ، ترویج فرهنگ بیگانه و ضد اسلامی است؟؟  آیا ایرانیانی که بیشترین استفاده را از سرویس های شرکتی چون گوگل و یاهو دارند که هردو صاحبانی معلوم الحال دارند مغایر با فرهنگ ایرانی اسلامی مان عمل می کنند . آیا استفاده از وایبر ، تلگرام و نرم افزار های دیگر که از منابعی خارجی استفاده می کنند شخصیت ایرانی بودن ما را زیر سوال می برد؟ فناوری اطلاعات مرز و بوم ندارد ، پایگاه هایی هستند خدمات را ارایه می کنند و مخاطبانی که بدون توجه به ملیت ها و جنسیت ها از خدمات این شرکت ها استفاده می کنند .   

حوزه فناوری اطلاعات در ایران به خوبی توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور  بررسی می گردد و محدودیت هایی تحت عنوان فیلترینگ بر روی سایت های مغایر با فرهنگ ایرانی اسلامی اعمال می گردد و مطمئنا اگر این شرکت ارایه دهنده خدمات رادیو اینترنتی مغایر با فرهنگ ما عمل می کرد تا کنون از سوی مراجع ذیصلاح متوجه بحث فیلترینگ می شد .

در ضمن یاد آور می شوم فعالیت واحد سایت و انفورماتیک باشگاه  بیش از ۴ سال است که در باشگاه تراکتورسازی شروع شده است و واحد تازه تاسیسی در این باشگاه نیست این واحد همیشه تلاش های خود را انجام می دهد با کم ترین هزینه بزرگترین پروژه ها را برگزار کند . شاید از همین آقایان برای راه اندازی رادیو تراکتور کمکی خواسته می شد  قراردادهایی چند میلیونی یا چند صد میلیونی به باشگاه ارایه می گردید . عدم تن دادن به عقد چنین قراردادهایی است که امروز سبب واکنش منفی به رادیو تراکتور و نگارش چنین مقاله هایی می شود .  


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :