رئیس هیئت ورزش های زورخانه ی و پهلوانی گفت: جوانان ما با ورزش پهلوانی و زورخانه ی آشنایی کمی دارند و این باعث استقبال کم این عزیزان از این ورزش شده است که با برنامه ی که در هفته ترویج فرهنگ پهلوانی داریم سعی خواهیم کرد جوانان را با این ورزش آشنا کنیم و به این سمت هدایت کنیم.

به گزارش تبریزمن، شروین اسبقیان مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی در نشست مطبوعاتی با موضوع هفته ترویج ورزش پهلوانی و زورخانه ای برگزار شد اظهار داشت: طبق فرمایش حضرت امام خمینی تقویت قوای جسمانی و روحانی دو وظیفه اصلی ورزشکاران است که ما هم در این راستا تلاش خواهیم کرد با ترویج ورزش پهلوانی وضعیت ورزش استان و کشور را بهتر کنیم .

وی افزود: فرهنگ پهلوانی در راستای سیاست های دولت و وزارت ورزش و جوانان باید نهادینه شود و اگر عملکرد مسولان در این زمینه ضعیف باشد ورزش کشور به آسیب خواهد رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: در استان آذربایجان شرقی شرایط خاصی و ویژه ی برای تقویت ورزش پهلوانی وجود دارد که ما و همه مسولان در این راستا تلاش می کنیم تا وضعیت ورزش پهلوانی و زورخانه ی استان را بهبود ببخشیم .

اسبقیان در مورد حرکت شایسته ی آندرانیک تیموریان و اهدای جایزه ی بهترین هافبک لیگ برتر به شهدای استان و موزه فوتبال تبریز گفت: از آندرانیک تیموریان به خاطر حرکت شایسته و جوان مردانه خود که جایزه خود را به شهدای آذربایجان اهدا کرد تشکر و قدردانی می کنم که در فرصت مناسب با اهدای لوح و از این حرکت پهلوانی تجلیل خواهد شد.

وی افزود: چنین حرکت های پهلوانی باید استمرار پیدا کند تا جامعه ورزش از پهلوانان و کارهای شایسته آنها درس یاد بگیرند.

سردار کریمیان رئیس هیئت زورخانه ی و پهلوانی در ادامه اظهار داشت: بسیار خوشحالم که برای اولین بار در جمع ورزشکاران پهلوانی و زورخانه ی حضور دارم و امیدوارم با برنامه ریزی درست و اقدام های صحیح ورزش پهلوانی استان را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

وی افزود: با برنامه ریزی که داریم تلاش خواهیم کرد وضعیت ورزش پهلوانی و زورخانه ی را بهتر کنیم که در حال حاضر استان ما در جایگاه ۱۶ در کل استان قراردارد که باید به جمع سه استان برتر برسیم.

سردارکریمیان تصریح کرد: جوانان ما با ورزش پهلوانی و زورخانه ی آشنایی کمی دارند و این باعث استقبال کم این عزیزان از این ورزش شده است که با برنامه ی که در هفته ترویج فرهنگ پهلوانی داریم سعی خواهیم کرد جوانان را با این ورزش آشنا کنیم و به این سمت هدایت کنیم.

وی تاکید کرد: ورزش پهلوانی تنها ورزشی است که همه افراد با هر سن و شرایطی می توانند در یک گود با هم ورزش کنند که در ورزش های دیگر این چنین شرایطی فراهم نیست.

رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه ی استان گفت: در استان ما ۱۵ زورخانه موجود است که در سهم شهر تبریز ۷ زورخانه است که درحال فعالیت هستند که یک زورخانه در تبریز به دلیل شرایط مکانی تعطیل است ولی با اقداماتی که شده است چند زورخانه در حال ساخت است که با تکمیل آنها وضعیت استان در این ورزش بسیار بهتر خواهد شد.

وی در مورد برنامه های هفته فرهنگ پهلوانی گفت: از مهم ترین برنامه های ما در این هفته برنامه ورزش صبحگاهی با موضوع ورزش باستانی در منطقه آزاد ازس است که پخش زنده خواهد شد و از دیگر برنامه ها می توان به دیدار با مربیان و داوران در سالن کنفرانس لشکر عاشورا و تجلیل از خانواده شهدا و جانباز ، دیدار اعضای ستاد با نماینده ولی فقیه در استان و حضور اعضای ستاد در گلزار شهدا با حضور استاندار تبریز می توان اشاره کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :