به گزارش تبریزمن، برگزاری دومین دوره رقابت های فوتبال جام شهدا در هاله ای از ابهام است؛ قرار بود این دوره از رقابت ها در تعطیلی مابین هفته های پنجم و ششم لیگ برتر با حضور تیم های پرسپولیس، تراکتورسازی، ذوب آهن و راه آهن در تهران برگزار شود.

کریمی مدیرکل تربیت بدنی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره علت لغو برگزاری این رقابت ها به خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: ابتدا قرار بود قبل از آغاز لیگ این تورنمنت را برگزار کنیم اما به علت اینکه در آن برهه بسیاری از تیم ها وضع نا مشخصی داشتند تصمیم گرفتیم این رقابت را در تعطیلی که در جریان لیگ بوجود می آید برگزار کنیم.

او افزود: قرار شد در تعطیلی مابین هفته های پنجم و ششم لیگ برتر این تورنمنت برگزار شود اما به علت اینکه در هفته های اخیر با توجه به اعتراض تیم ها و تماشاگران به داوری بازی ها، فضای ورزشگاه ها نامناسب بود بنابراین تصمیم به لغو این مسابقات چهارجانبه گرفتیم.

کریمی گفت: این رقابت ها مزین به نام شهداست و درجاییکه نام شهید وجود دارد درست نیست الفاظ نامناسب استفاده شود؛ ما احتمال می دادیم این فضای نامناسب به رقابت های جام شهدا هم کشیده شود.

حجت اله بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال هم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با تایید لغو این رقابت ها به علت فضای نامناسب ورزشگاه ها که متاثر از اشتباهات داوری بود، گفت: یکی از علت ها فضای نامناسبی بود که تماشاگران برخی تیم ها پس از بازی های ابتدایی در لیگ برتر بوجود آوردند؛ و قصد داشتند اعتراض خود را در جام شهدا هم ادامه دهند.

او افزود: یکی دیگر از علل برگزار نشدن این جام کنار کشیدن تیم تراکتورسازی بود و در این مدت زمان کوتاه نمی توانستیم تیم جایگزین پیدا کنیم، اگر تیم ها موافقت کنند و شرایط مهیا باشد در تعطیلات بعدی لیگ برتر این رقابت را برگزار می کنیم.

کریمی مدیرکل تربیت بدنی بنیاد شهید با رد استقبال نکردن تیم ها و تماشاگران از این رقابت گفت: اینکه تیم های فوتبال لیگ برتری از این رقابت استقبال نمی کنند درست نیست. نخستین دوره رقابت های جام شهدا پارسال با استقبال خوب تیم های ملوان، تراکتورسازی، استقلال و پیکان همراه شد و حتی ۱۵ هزار نفر برای تماشای بازی فینال به ورزشگاه تختی رفته بودند، ضمن اینکه استقبال تلویزیونی از این رقابت ها هم بسیارخوب بود؛ تیم های تراکتورسازی و استقلال به دیدار نهایی رسیدند و این دیدار با برتری ۲ بر یک تیم تبریزی به پایان رسید تا رسول خطیبی سرمربی وقت تراکتورسازی و شاگردانش قهرمانی جام شهدا را در نخستین دوره این رقابت ها جشن بگیرند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :