به گزارش تبریزمن، ظهر امروز احتشام حاجی‌پور در نشست مطبوعاتی‌اش در شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه متاسفانه طرح تفصیلی تبریز ضعیف است و اتوبان شمال به جنوب در آن وجود ندارد، اظهار داشت: با این حال طرح مطالعاتی اتوبان شمال به جنوب در بودجه ۹۴ شهرداری تبریز دیده شده است. وی ادامه داد: در صورت اتمام مطالعات این طرح در سال‌جاری، بودجه ایجاد این اتوبان به صورت متمم دیده می‌شود و همین امسال شاهد اجرای این پروژه حیاتی خواهیم بود.

عضو کمیسیون شورا از پروژه‌های کف‌سازی بازار تبریز و ساماندهی و بهسازی ورودی‌های شهر تبریز به عنوان مهم‌ترین اقدامات امسال برای زیباسازی شهر تبریز یاد کرد که در بودجه سال ۹۴ مورد توجه قرار گرفته و اجرا می‌شود.

شورای ۲۱ نفره به نفع شهر تبریز بوده است

رئیس شورای استان آذربایجان‌شرقی در پاسخ به سئوالی در مورد چالش‌های افزایش تعداد اعضای شورای چهارم گفت: با اینکه در بیشتر شورای شهرستان‌های کشور، همکاران ما معتقد به کاهش تعداد افراد شورا برای دوره‌های بعدی هستند اما من فکر می‌کنم ۲۱ نفره شدن شورای شهر تبریز و بالا رفتن تعداد افراد مخصوص در این شورا به نفع شهر تبریز بوده است.

وی افزود: البته به نظر من مردم باید به شاخص‌های انتخاب بیشتر توجه کنند و مسلما رقابت بیشتر، نتیجه را بهتر خواهد کرد و باعث راه یافتن افراد مناسب‌تری به شورا می‌شود.

استفاده از امکانات شهرداری برای یک کاندیدا غلط است

حاجی‌پور با تاکید بر اینکه به لحاظ حقوق شهروندی نمی‌توان از فعالیت کارمند و یا مدیر شهرداری برای یک نماینده خاص جلوگیری کرد، گفت: با این حال استفاده از امکانات شهرداری برای تبلیغات به نفع یک کاندیدا کاملا غلط است و شورای شهر و شهردار تبریز در این مورد به مدیران شهرداری تذکر داده‌اند و چنین مسئله‌ای وجود نخواهد داشت.

تا زمانی که شورا و شهرداری وجود دارند دخالت در عزل و نصب‌ها هم وجود خواهد داشت

رئیس شورای استان آذربایجان‌شرقی در پاسخ به سئوالی در زمینه دخالت اعضای شورای شهر در عزل و نصب‌های شهرداری گفت: حتی اگر به صورت رسمی گفته شود که در عزل و نصب‌ها دخالت وجود ندارد باز هم این دخالت‌ها وجود دارند و خواهند داشت

 وی تاکید کرد: حتی اگر دخالت هم نباشد القای نفرات از طرف اعضای شورا به مدیران شهرداری وجود دارد و این مسئله تا قیامت هم در ارتباط شورا و شهردار به همین منوال پیش خواهد رفت.

پروژه‌هایی نظیر میدان راه‌آهن و پل قاری از افلاک‌نما اولویت‌دارتر بود

عضو کمیسیون عمران همچنین در مورد شائبه‌های به‌وجود آمده در مورد اجرای پروژه‌های بدون اولویت عمرانی نظیر افلاک‌نما توسط شهرداری تبریز گفت: از ابتدا هم در شورای سوم گفته بودیم و تصمیم ما این بود که پروژه‌های اولویت‌داری نظیر میدان آذربایجان، پل قاری و راه‌آهن را اجرا کنیم اما مطالعات این پروژه‌ها آماده نبود اما پروژه‌هایی نظیر افلاک نما هم واقعا برای شهر لازم بود و این را به لحاظ کارشناسی می‌گویم.

وی تاکید کرد: کلنگ‌زنی پروژه میدان آذربایجان در ۳ ماه آینده انجام می‌شود.

مترو تا پایان سال آینده به بازار خواهد رسید

عضو شورای شهر تبریز در مورد وضعیت مترو و عقب ماندن تبریز از کلانشهرهایی نظیر مشهد و اصفهان در این مورد گفت: در مورد وضعیت مترو از طرف شهرداری در ۸ سال گذشته کوتاهی شده اما قول می‌دهم اگر امسال هم مترو به راه نیفتد تا پایان سال بعد، مترو تبریز به بازار می‌رسد.

طرح جامع کلانشهر تبریز باید با دید برنامه‌ریزی منطقه‌ای و با توجه به شهرستان‌های اطراف تهیه شود

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به ایجاد پدیده حاشیه‌نشینی در شهرستان‌های اطراف تبریز نظیر مراغه و مرند و تغییر شکل حاشیه‌نشینی در سال‌های اخیر گفت: تا زمانی که طرح جامع تبریز به عنوان یک «مادر شهر» با توجه به شرایط شهرستان‌های اطراف و با دید برنامه‌ریزی منطقه‌ای تهیه نشود این مشکلات وجود خواهد و متاسفانه امروز در مراغه، مرند و قسمت‌هایی از اهر ساخت و سازهای حاشیه‌ای ایجاد شده است.

حاجی‌پور افزود: ما در جلسات مکرر خواسته‌ایم که طرح جامع تبریز به صورت منطقه‌ای تهیه شود تا شاهد چنین مسائلی نباشیم.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :