بعد از یک پایان‌هفته جنجالی و پرصعود در بازار طلا و سکه، امروز قیمت به مدار منطقی بازگشت و حباب نرخ سکه ترکید؛ بر این اساس سکه تمام بهارآزادی طرح قدیم ۲۳ هزار تومان ارزان شد.

به گزارش تبریزمن، بازار سکه و طلا در روزهای پایانی هفته گذشته، با تنش و شکل‌گیری حباب قیمتی مواجه بود که بر این اساس، سکه تمام بهار آزادی تا مرز ۳۰ هزار تومان افزایش نیز پیش رفت، اما امروز در آغازین روز معاملات هفته، حباب‌ها ترکید و به نظر می‌رسد قیمت‌ها به مدار منطقی خود بازگشته است. بر این اساس قیمت هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومانی، دقایقی پیش به یک میلیون و ۱۰۶ هزار تومان رسید.

بر این اساس قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم با کاهش قیمت ۲۳ هزار تومانی، به یک میلیون و ۹۵ هزار تومان رسید، همچنین نیم سکه با کاهش ۷ هزار تومانی به ۵۶۲ هزار تومان، ربع سکه با کاهش ۴ هزار تومانی ۲۹۵ هزار تومان و سکه یک گرمی با کاهش ۳ هزار تومانی به ۱۸۵ هزار تومان رسید.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با افزایش ۴ دلار و ۷۰ سنتی به ۱۲۲۸ دلار و ۸۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۶۰۶ تومانی به ۱۱۰ هزار و ۴۰۴ تومان رسید.

قیمت انواع ارز هم نسبت به اخرین معاملات روز پنج‌شنبه، هر دلار با افزایش ۴ تومانی به ۳۶۵۸ تومان، یورو با کاهش ۴۵ تومانی به ۳۹۹۸ تومان، پوند با کاهش ۵۲ تومانی به ۴۶۱۵ تومان، لیر ترکیه با کاهش ۸ تومانی به ۱۱۶۰ تومان و درهم امارات بدون تغییر به ۱۰۴۰ تومان رسید.

جدول قیمت نرخ طلا و سکه در بازار آزاد امروز(شنبه)

نوع سکه/ارز

قیمت(تومان/دلار)

تمام بهار آزادی طرح قدیم

یک میلیون و ۹۵ هزار تومان

تمام بهار آزادی طرح جدید

یک میلیون و ۱۰۶ هزار تومان

نیم سکه

۵۶۲ هزار تومان

ربع سکه

۲۹۵ هزار تومان

سکه یک گرمی

۱۸۵ هزار تومان

هر اونس طلا در بازارهای جهانی

۱۲۲۸ دلار و ۸۰ سنت

هر گرم طلای ۱۸ عیار

۱۱۰ هزار و ۴۰۴ تومان

دلار

۳۶۵۸ تومان

یورو

۳۹۹۸ تومان

پوند

۴۶۱۵ تومان

درهم امارات

۱۰۴۰ تومان

لیر ترکیه

۱۱۶۰ تومان

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :