– با ثبت ۱۸ میلی متر بارندگی در یک هفته گذشته، حجم بارش های کشور از ابتدای سال آبی جاری تا امروز (شنبه) به ۲۸ میلی متر رسید.

به گزارش تبریزمن،  با تداوم بارش های پاییزی در بیشتر نقاط کشور، طی یک هفته حجم بارش های کشور از ۱۰ میلی متر در هفته گذشته به ۲۸ میلی متر رسید.

برپایه این گزارش، میزان بارش ها در سال گذشته و در همین زمان ۲۳ میلی متر و متوسط دراز مدت ۱۳ درصد ثبت شده بود.
براین اساس، حجم بارش ها از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون ۲۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و ۱۱۵ درصد نسبت به متوسط درازمدت افزایش یافته است.

طبق اطلاعات بارش ها در حوضه های اصلی آبریز کشور، در طول هفته گذشته و از روز دوم آبان ماه ۴۰ میلی متر بارش در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، ۳۲ میلی متر در حوضه آبریز خزر و ۳۰ میلی متر در حوضه آبریز دریاچه ارومیه گزارش شده است.

همچنین ۶ میلی متر بارش در حوضه فلات مرکزی و سه میلی متر بارش در حوضه قره قوم ثبت شده و تنها حوضه ای که بارش مؤثری در آن ثبت نشده، حوضه هامون و مرزی شرق است.

بارش های شدید هفته گذشته در استان هایی همچون ایلام با ۱۴۶ میلی متر و لرستان با ۱۲۰ میلی متر منجر به بروز سیل در برخی نقاط این استان ها شد.

بیشترین افزایش بارندگی تا پایان هفته گذشته درمقایسه با دوره درازمدت در ایستگاه دهلران استان ایلام با ۷۶ برابر افزایش بارش بوده و ایستگاه احمدآباد ساوه در استان مرکزی با ۱۰۰ درصد کاهش کمترین میزان بارندگی درمقایسه با دوره درازمدت را داشته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :