آیا نتایج کاروان ورزشی ما در المپیک در حد ورزش ایران است و آیا کاروان ورزشی ما در حد و اندازه‌های خود در المپیک ظاهر شده است؟

به گزارش تبریزمن، کاروان ورزشی المپیک ما امسال از همان آغاز کار خود با چالش‌های زیادی روبه‌رو شد. از انتقاد به لباس رژه افتتاحیه المپیک تا نتایج کشتی فرنگی و بوکس و تکواندو و دو و میدانی. همین عوامل باعث می‌شود که همه به فکر بیفتند که این نتایجِ به ظاهر ضعیف، معلول چیست؟ قاعدتا از اولین کسی که باید این سوال را پرسید، وزیر ورزش و جوانان است. «محمود گودرزی» در برابر سیل انتقادات به کاروان ورزشی کشور با اشاره به اینکه «حد ورزش ایران» همین است، گفت: «کاروان ایران در ۱۵ دوره بازی های المپیک در مجموع صاحب ۶۰ مدال شده و میانگین هر دوره برای ایران چهار مدال محسوب می شود. همواره این را گفته بودم و پیش از المپیک ریو هم تاکید کردم، در شرایط خوش بینانه ممکن است تعداد مدال های ورزشکاران ایران بیش از ۴ مدال شود و در حالت بدبینانه کمتر از چهار مدال بگیریم، به هر حال جایگاه ورزش ایران در دنیا همین است.» البته این صحبت‌های وزیر ورزش قبل از شروع به کار کشتی آزاد و مدال کیمیا علیزاده بود.

المپیک فرصت خوبی برای محک زدن توانایی و پیشرفت یا عقب‌گرد سطح ورزش در کشور است. نظر شما درباره حد ورزش ایران چیست؟ آیا نتایج کاروان ورزشی ما در المپیک، در حد ورزش ایران است یا نه؟ لطفا نظرات خود درباره حد ورزش ایران را با ما در میان بگذارید.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :