آنطور که انتظار می رفت شهروندان تبریزی، روز طبیعت را با رعایت اصول زیست محیطی به پایان رسانده و اصطلاحا سیزده فروردین را به در کردند.

تبریزمن، سرویس اجتماعی: طبق مشاهدات خبرنگار تبریزمن، شهروندان از ساعات اولیه دیروز با حضور در پارک ها و فضاهای سبز شهری ضمن استفاده از طبیعت، روز آرامی را در کنار خانواده های خود سپری نموده و در مواقع لزوم برای صرف ناهار، از طریق استفاده از منقل های تعبیه شده در برخی از پارک ها و یا منقل های سیار و البته با رعایت نکات زیست محیطی، لذت آغاز فصل بهار را چشیدند تا لطمه ای به فضاهای سبز شهری وارد نگردد.

در این خصوص یک نکته قابل توجه هم مشاهده گردید و آن جمع آوری ته مانده های غذا، پوست میوه ها، پسماند تنقلات و مواد یک بار مصرف در داخل کیسه های زباله بود که بسیار ارزنده و شایسته همشهریان تمیزترین شهر ایران می باشد.

nejati (36 of 66)

آن دسته از شهروندانی هم که روز طبیعت را در تفرجگاه ها، باغ ها، دامنه کوه و در دل کوه های برون شهری گذراندند همان اصول دوستدار طبیعت را رعایت کرده و توانستند روز سیزده فروردین را بدون وارد کردن آسیب به محیط زیست سپری نمایند به طوری که قبل از ترک محل اتراق، نسبت به پاکسازی آن اقدام نمودند.

تنها موضوع قابل ذکر در این روز حجم عظیم خودروهایی بود که از مبادی ورودی کلان شهر تبریز وارد این شهر شده و علی رغم توصیه های قبلی مبنی بر حرکت تدریجی شهروندان از مقاصد خود، ترافیک قابل ملاحظه ای در مسیرهای منتهی به شهر اولین ها ایجاد گردید.

از تمام موارد هم که بگذریم هوای دیروز نسبتا مناسب بود و توانست تا حدودی باب میل شهروندان برای گردش روز طبیعت باشد گرچه توده هوای سردی که از چند روز پیش بر منطقه شمال غرب کشورمان حاکم شده بود تا حدودی توانست مؤثر بوده و همشهریان را زودتر از موعد مقرر عصرگاهی روانه منازل شان سازد.

به هر حال تعداد زیادی از مردم دیشب را خشنود و سرحال به استراحت پرداختند تا از امروز در محل کار خود حاضر شده و به کسب روزی حلال بپردازند.

باشد که روز طبیعت سال آینده تمیزتر از امسال برگزار شود، آن طور که برازنده تبریز است.

خبرنگار: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :