به مناسبت روز مهندس همایش آشنایی با دوره تخصصی مجازی سازی سرور با سخنرانی  “محمدرضا داعی” و با سخنرانی افتخاری  “جلال حاجی غلامعلی” در محل دانشکده فنی و حرفه ای سما تبریز برگزار شد .

به گزارش تبریزمن، توجه به مجازی سازی و برگزاری هرچه بیشتر همایش های تخصصی در آذربایجان شرقی از جمله محورهای این سخنرانی بود .

محمدرضا داعی ، مدرس بین المللی و نمونه کشوری و مشاور ارشد پروژه های زیرساخت کشور در ابتدا با معرفی مجازی سازی و محصولات آن و نیاز های سخت افزاری و نرم افزاری آن دید کلی در رابطه با مجازی سازی ارائه نمود .

وی با بیان کاربرد ها و مزایای مجازی سازی و مباحث تخصصی بر ضرورت استفاده از آن در سازمانها به ویژه مراکز و ادارات در مقیاس بزرگ تاکید کرد .

داعی در خصوص به کارگیری مجازی سازی در سازمان ها بیان کرد : این امر باعث مدیریت هزینه ها در ادارات می شود زیرا بودجه کمتری صرف خرید سرور ها و تجهیزات گران قیمت شده از سوی دیگر سبب پایین /امدن برق مصرفی ادارات و کاهش فضای مصرفی این تجهیزات می شود ، در حالیکه پایداری داده در این سیستم سطح بالایی دارد و از نظر امنیت نیز قابل اطمینان است .

وی خاطرنشان کرد ، اکنون بیشتر سازمانها و ادارات بزرگ به مجازی سازی روی آورده اند و این امر بر ضرورت یادگیری آن می افزاید .

آینده از آن لینوکس است

در ادامه مهمان ویژه همایش “جلال حاجی غلامعلی” ، پدر لینوکس ایران  ، در تایید سخنان داعی بر ضرورت مجازی سازی تاکید کرده و با معرفی لینوکس و  کاربرد های آن اظهار بر رشد سریع و فراگیر شدن آن داشت .

بنا به گفته حاجی غلامعلی ، در آذربایجان شرقی بالغ بر ۵ هزار سیستم لینوکس داریم که نمونه های بارز آن سیستم بانکها، پمپ بنزین، سازمان بورس تبریز و دوربین های مرزی آذربایجان غربی و ترکیه و بسیاری از سازمانهای بزرگ می باشد . همچنین در رابطه با آزادی سیستم عامل لینوکس برای اجرای برنامه ها و،چگونگی کارکرد آن ، امنیت و کارایی بالای آن گفت .

وی افزود ، دولت تمایل بیشتری برای استفاده از لینوکس در سازمانها  دارد و دلیل آن هزینه پایین و قابلیت اطمینان بالا و مقیاس پذیری آن از تجهیزات کوچک تا خیلی بزرگ می باشد.

در پایان این استاد برجسته با مطرح کردن گلایه ای از دانشگاه های آذربایجان شرقی افزود ،  تا کنون در شهرهای مختلفی از کشور ،از جمله ارومیه ، سمینارهای مختلفی مبنی بر آشنایی دانشجویان با علم لینوکس برگزار شده اما متاسفانه آذربایجان شرقی در این امر عقب تر از سایر شهر ها است . وی با اشاره به پتانسیل بالا و وجود جوانان مستعد و کوشا در این استان خواستار پیگیری و برگزاری هرچه بیشتر همایش هایی از این قبیل در آذربایجان شرقی شد .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :