به گزارش تبریزمن، پاختاکور به عنوان یکی از اصلی‌ترین مهره‌های ازبکستان برای مسابقات آسیایی است. در لیگ اصلی این کشور نیز همیشه پاختاکور از اصلی‌ترین مدعیان قهرمانی به حساب می‌آید. این باشگاه پرافتخارترین باشگاه در ازبکستان است.

پاختاکور تاشکند پرافتخارترین تیم فوتبال ازبکستان است. این تیم آسیای مرکزی با هدف نمایش قدرت فوتبال ازبکستان گام در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نهاده است.

باشگاه پاختاکور در روز هشتم آوریل سال ۱۹۵۶ به عنوان یکی از باشگاه‌های ازبکستانی در لیگ فوتبال اتحاد جماهیر شوروی سابق تاسیس و در سال ۱۹۵۹ برای نخستین بار در لیگ دسته اول شوروی حاضر شد. تلخ‌ترین خاطره‌ این دوران مربوط به سقوط هواپیمای بازیکنان این تیم در سال ۱۹۷۹ می‌شود. اعضای این تیم برای دیدار با دینامو مینسک عازم بلاروس بودند که هواپیمای آنها در منطقه‌ای از اوکراین سقوط کرد و ۱۵۰ مسافر این پرواز از جمله ۱۷ بازیکن و اعضای کادرفنی پاختاکور جان خود را از دست دادند.

پس از این تراژدی فعالیت‌های باشگاه پاختاکور از سال ۱۹۸۲ جدی‌تر پیگیری شد. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۰ و استقلال ازبکستان، پاختاکور همراه به عنوان یکی از تیم‌های مدعی در لیگ این کشور حضور داشته و عنوان پرافتخارترین تیم ازبکستان را به خود اختصاص داده است.

باشگاه پاختاکور با قدمتی بیش از ۵۰ سال در مرکز شهر تاشکند قرار دارد.

پاختاکور فصل گذشته موفق شد با ، ۲۴ پیروزی، ۳ تساوی، ۳ شکست و ۷۵ امتیاز مقتدرانه قهرمان لیگ ازبکستان شده و به عنوان نماینده اول کشورش راهی لیگ قهرمانان آسیا شود. پاختاکور که پرسابقه‌ترین تیم ازبکستانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :