وزیر مسکن دولت اصلاحات و استاندار اسبق آذربایجان شرقی گفت: حزب پیروز در انتخابات باید رئیس مجلس شورای اسلامی را انتخاب کند.

به گزارش تبریزمن، علی عبدالعلی‌زاده در گفت و گویی پیرامون انتخاب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس مجلس دهم باید فردی باتجربه باشد و مسائل کلیدی و مهم کشور را بشناسد.

وی ادامه داد: باید در جریان‌ امور سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور باشد که بتواند در مجلس عملکرد هیات‌رئیسه و کمیسیون‌ها را هدایت و مدیریت کند.

این فعال اقتصادی اضافه کرد: مجلس دهم باید مجلس اقتصاد مقاومتی باشد، اقتصاد مقاومتی سندی است که رهبری صادر کردند و در آن نسخه‌ای بسیار خوب از اصلاحات اقتصادی و سیاسی کشور را لحاظ کردند. رئیس مجلس نیز باید تسلط کامل به مسائل اقتصادی داشته باشد تا بتواند اصول اقتصاد مقاومتی را محقق کند.

عبدالعلی زاده گفت: آقای دکتر عارف و آقای دکتر لاریجانی هریک از تجربه و تبحر لازم برای مدیریت مجلس برخوردارند. به نظرم هرکدام که در این جایگاه قرار بگیرند در راستای منافع ملی و اقتصاد مقاومتی حرکت خواهند کرد و می‌توانند به خوبی مجلس را اداره کنند.

وی افزود: اما در حال حاضر چون یک حزب در انتخابات پیروز شده، به نظر می‌رسد باید آن حزب تعیین کند که از آقای لاریجانی حمایت کند یا آقای عارف و این امر در اختیار حزب است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :