به گزارش تبریزمن، دو تیم تراکتورسازی و گسترش فولاد تبریز از ساعت ۱۸:۰۰ روز جمعه یازدهم اردیبهشت ماه از سری رقابت های هفته بیست و هشتم مسابقات لیگ برتر در استادیوم یادگار امام (ره) شهر تبریز در دیداری حساس و تعیین کننده به مصاف هم خواهند رفت.

شاگردان تونی الیویرا در حالی مقابل دیگر تیم تبریزی صف آرایی خواهند کرد که شرایط بسیار حساس و نفس گیری را در بالای جدول رده بندی داشته و رقابت بسیار نزدیکی با تیم های نفت تهران، سپاهان و حتی فولاد خوزستان برای قهرمانی دارند. سرخپوشان تبریزی که هم اکنون با ۵۳ امتیاز در رتبه ی نخست جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر جای گرفته اند، دو تیم ۵۰ و ۵۱ امتیازی را پشت سر خود می بینند که هر لحظه منتظر لغزش آنان بوده و به دنبال کسب قهرمانی در رقابت ها می باشند.

تراکتورسازی در آخرین بازی خود در لیگ برتر با دو گل مقابل پیکان به برتری رسید و توانست رکورد نتایج عالی خود در رقابت های داخلی را حفظ کند. به طوری که پس از پیوستن دوباره سرمربی پرتغالی به تراکتور، این تیم در بازی های لیگ برتر تنها مقابل سپاهان، آن هم با حرف و حدیث های فراوانی که داوری مسابقه داشت با نتیجه دو بر یک مغلوب شده است.

علی رغم اینکه نتایج و عملکرد تونی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا چندان چنگی به دل نزده و چندین باخت در آن دیده می شود، او می تواند هم اکنون و در عرض سه هفته با به دست آوردن اولین قهرمانی تاریخ تراکتورسازی در رقابت های لیگ برتر ایران به محبوب ترین شخصیت فوتبالی میان هواداران آذری تبدیل شود. قهرمانی در جام حذفی و لیگ برتر می تواند یاد و خاطره ای فوق العاده خوب و خوش از مرد پرتغالی در تاریخ تراکتورسازی به یادگار بگذارد.

0d2cc24e_8759_4346_8f8e_fc31881418b6

پس از دیدار با گسترش فولاد، استقلال و نفت تهران دو رقیب سرسخت و پوست کلفت سرخپوشان تبریزی در مسیر قهرمانی خواهند بود. شاگردان امیر قلعه نوعی که این روز ها کاملا درگیر حواشی بوده و در آستانه از دست دادن دوباره سهمیه لیگ قهرمانان نیز قرار دارند، با اوضاع روحی و روانی بسیار نا به سامانی در تهران از تراکتورسازی میزبانی خواهند کرد. به خصوص آنکه در بازی های اخیر تیم آبی پوش تهرانی تعداد هواداران حاضر در استادیوم به زور به ۵ هزار نفر می رسد. این در حالی است که هواداران تراکتورسازی با توجه به شرایطی که تیمشان در جدول دارد، مطمئنا با تعداد چند ده هزار نفری در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کرده و حتی می توانند تحت شرایطی ( با توجه به اینکه این دیدار ما قبل هفته آخر است) جشن قهرمانی را نیز برگزار کنند!

حال و هوا و شرایط دیدار هفته پایانی دو تیم تراکتور و نفت تهران در تبریز، می تواند هم تشریفاتی باشد و هم رقابتی فینال گونه برای تعیین قهرمان رقابت های لیگ برتر؛ نتایجی که دو تیم در دو هفته آینده کسب می کنند در مشخص شدن این موارد کاملا تاثیر گذار است. نفت تهران در دو بازی آینده خود مقابل پدیده و صبای قم بازی خواهد کرد.

در سمت مقابل میدان گسترش فولاد تبریز قرار دارد که باید درست برخلاف تراکتورسازی، در سه هفته آینده در ته جدول و برای بقا و حفظ سهمیه لیگ برتری خود بجنگد. تیم آبی پوش تبریزی که در دیدار گذشته خود در خانه و در حضور نزدیک به ۵ هزار هوادار و جمعی از مسئولان ورزشی استان که در جهت حمایت از این تیم راهی استادیوم بنیان دیزل شده بودند، مقابل صبای قم با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شد، به دلیل نتایج دیگر تیم های ته جدولی چندان از موقعیتش تکان نخورد، اما هنوز با توجه به اختلاف امتیازی اندک در پایین جدول، خطر سقوط را احساس می کند.

DSC_0254

 شاگردان فراز کمالوند هم اکنون با ۲۷ امتیاز در رده یازدهم جدول شانزده تیمی رقابت های لیگ برتر و در فاصله ۳ امتیازی با تیم سرخپوش پایتخت قرار گرفته اند، اما با تیم های منطقه سقوط نیز اختلاف، تنها ۲ امتیاز می باشد و همین امر شرایط را برای سه هفته آینده غیر قابل پیش بینی می کند. به خصوص اینکه آبی های تبریز باید به مصاف تیم قدرتمند همشهری، تراکتورسازی بروند، پس از آن در دیداری تعیین کننده در تبریز مقابل پرسپولیس صف آرایی خواهند کرد. بازی آخر گسترش فولادی ها نیز در برابر راه آهن قعر جدولی خواهد بود تا تکلیف بقا یا سقوط تیم دوم شهر تبریز نیز مسخص شود.

دو تیم تراکتورسازی و گسترش فولاد تا کنون سه بار در دیدار های رسمی به مصاف هم رفته اند که سهم تراکتورسازی دو پیروزی بوده است و یک بازی نیز با نتیجه تساوی خاتمه یافته است. با این حال دو تیم تبریزی چند باری به صورت دوستانه مقابل هم صف آرایی کرده و حتی بازیکنان خود را برای تقویت تیم دیگر، در اختیار هم قرار داده اند. اما روز جمعه با وجود تمام همکاری ها و همدلی ها برای پیشرفت فوتبال تبریز، یکی از دو تیم قطعا زیان خواهد دید. باخت هر کدام از تیم ها می تواند آنان را در رقابت با حریفان به مشکل دچار کند، از سوی دیگر تساوی نیز دست کمی از باخت نداشته و دردی از دو تیم دوا نخواهد کرد. باید منتظر ماند و دید در یکی از حساس ترین دربی های چند فصل اخیر تبریز چه نتیجه ی اثرگذاری رقم خواهد خورد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :