جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی و دکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس و سعیدی نماینه مردم تبریز در غرفه اهدای عضو بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان در نمایشگاه بین المللی تبریز حاضر شدند و از این غرفه بازدید کردند.

به گزارش تبریزمن، این غرفه بمنظور فرهنگ سازی اهدا اعضا با هدف کمک به ۲۷ هزار بیمار منتظر به دریافت عضو در کشور کار خود را از بیمارستان صحرایی بسیج اغاز بکار کرد.

زارع زاده مسئول هماهنگی پیوند اعضا بسیج جامعه پزشکی استان افزود: روزانه ۷الی ۱۱ نفر از هموطنان ما بدلیل کمبود اهدا کننده جان خود را از دست می دهند.

وی گفت: لازم بذکر است در کشور ۵ هزار الی ۸ هزار نفر سالانه دچار مرگ مغزی می شوند که سالانه اعضا ۲۵۰۰ نفر الی ۴۰۰۰نفر قابل اهدا می باشند که متاسفانه ۷۰۰ نفر راضی به اهدا عضو می شوند فلذا بسیج جامعه پزشکی در اولویت کاری خود قرارداده و با جدیت تمام با همکاری دکتر صومی ریس دانشگاه علوم پزشکی تبریز این طرح را جلو می برید که امروز جمعا ۹۸۹ نفر فرم اهدا پرنمودند و فرم های تکمیل شده تا به حال از مرز ۷ هزار گذشته و پیش بینی ما تا اخر سال ۱۵ هزار نفر می باشد .

زارع زاده ادامه داد: با استقبال بی نطیر مردم نوع دوست شهر اولین ها هستیم.در ماه اینده ۴ اذرماه در یک همایش بزرگ حامیان سلامت کارت اهدا همشهریان توزیع خواهد شد که از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد .

 

photo_2016-10-22_12-36-57 photo_2016-10-22_12-36-53


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :