یکصد و سی و نهمین جلسه شورای شهر تبریز بعد از ۲ هفته تعطیلی متوالی، امروز در محل تالار این نهاد مردمی و البته با حضور حبیب شیری آذر و احتشام حاجی پور آخرین اعضای آزاد شده شورا برگزار شد.

تبریزمن، سرویس شهری: علی رغم اعلام ساعت ۸:۳۰ صبح یکشنبه ها به عنوان شروع جلسات رسمی شورای شهر، اما علی نوای باغبان اولین عضوی بود که در ساعت۸:۱۱ وارد تالار شد و ۴ دقیقه بعد، محمدحسن اسوتچی از راه رسید.

جلسه شورا هم در ساعت ۸:۴۲ با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید رسمیت یافت و استارت خورد.

nejati (21 of 25)
نایب رییس شورا – در دقایق غیبت شهرام دبیری که در ساعت ۹:۱۲ وارد مجموعه شد – اداره جلسه را بر عهده گرفت و با گرامیداشت ایامی همچون روز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ سازمان ملل در سال های جنگ تحمیلی و روز فرهنگ پهلوانی گفت:۲ جلسه اخیر به دلیل عدم تعیین تکلیف اعضای بازداشت شده تعطیل گردید اما خوشبختانه امروز با حضور حداکثری اعضا، جلسه شورا تشکیل شد که مایه خوشحالی است.

شهردار تبریز هم به علت حضور در یک جلسه استانی نتوانست به صحن شورای شهر بیاید.

از نکات جالب توجهی که می توان به آن اشاره نمود غیبت دبیر شورای شهر تبریز بود که در جلسه اعلام گردید که وی کسالت داشته است در حالی حقیقت چیز دیگری بود.

nejati (17 of 25)
ما به شدت در جو تبلیغات گرفتار شدیم

محمدحسین جعفری در نطق پیش از دستور خود در جلسه امروز شورا، به کنترل بیشتر و جلوگیری از مفسده های مختلف اشاره کرد و گفت:وقتی امام جمعه موقت تهران می گوید بودجه هم زیاد است فساد [اقتصادی] هم زیاد است یعنی اینکه درد کشور را بازگو می نماید، لذا باید مقوله پرداختی های اخیر شفاف سازی گردند.

وی افزود:حتی مقام معظم رهبری در اظهاراتی متعدد از دنیاپرستی و مال اندوزی برخی از مسوولان کشور انتقاد و اظهار نگرانی کرده اند به طوری که اگر پول، شهرت و شهوت بر انسان غالب شود دیگر همه چیز تمام است!

نایب رییس شورای شهر تبریز با ذکر این نکته که ما به شدت در جو تبلیغات گرفتار شدیم تاکید کرد:شهرداری یک سازمان تخصصی است و نمی شود که تمام مراحل ساخت یک پروژه را به نیروهای خارج از آن واگذار نمود! زیرا پروژه های غیرضروری، به وفور احداث گردیده است…

وقتی لوایح هبه دردسرساز می شود

در ادامه جلسه، لوایح برگشتی شهروندان تبریزی از کمیسیون های تخصصی شورای شهر در صحن علنی مورد بررسی منتخبان مردم قرار گرفت.

قرائت نامه فرمانداری تبریز در خصوص لوایح مربوط به قبل از سال ۹۵ و اعلام سقف بودجه برای مواد ۱۶ و ۱۷ مربوط به هبه نیز از جمله مواردی بود که اعضای شورا به تعیین و تکلیف آن ها پرداخته و مقرر کردند تا شهرداری تبریز گزارش عملکرد مواد مذکور را برای نهاد مردمی و مدنی شورای شهر ارسال نمایند.

حقوق مدیران شهرداری، در رده‌های آخر دریافتی مسئولان استانی است

دکتر نجفی، با بیان این که فهرست حقوق دریافتی مدیران شهرداری و شهردار تبریز به صورت مستند، در روزهای اخیر، به سازمان بازرسی استان ارایه شده است، گفت: بر اساس این فهرست، حقوق مدیران شهرداری تبریز، در رده‌های آخر دریافتی مسئولان و مدیران استانی است.

nejati (25 of 25)
شهردار تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز خاطرنشان کرد: فیش حقوقی شهردار تبریز در روزهای گذشته از طریق رسانه‌ها منتشر شده و در واقع، تمام دریافتی شهردار تبریز مطابق همین فیش منتشر شده است.

وی تصریح کرد: شهردار تبریز، از بابت مزایایی از قبیل حق مسئولیت، حق ماموریت سفرهای داخلی و خارجی مبلغی دریافت نمی‌کند؛ همچنین باتوجه به عدم تفریغ بودجه، حق فنی نیز تاکنون اخذ نشده است.

دکتر نجفی خاطرنشان کرد: فهرست مستند دریافتی شهردار و مدیران شهرداری به شورای محترم نیز ارسال شده است.

شهردار تبریز اظهار داشت: مصمم به پیگیری شفاف‌سازی و اعتمادسازی هستیم و از انتشار فیش‌های حقوقی استقبال می‌کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :