۲۹ اردیبهشت مردم باید درباره بحث انتخابات تصمیم بگیرند، مقام معظم رهبری هم بر حضور پرشور و پررنگ مردم در پای صندوق های رأی تأکید داشتند. رئیس جمهوری که ۵۱درصد آرا را داشته باشد با رئیس جمهوری که ۷۰ درصد آرا را داشته باشد قاعدتا فرق می کند چون عملکرد، مقبولیت و پیامی که از حضور پرشور مردم به عرصه بین المللی داده می شود خیلی متفاوت تر خواهد بود. مطمئنا رئیس جمهور دارای ۷۰ درصد آرای مردم با دغدغه کمتری کار خواهد کرد و این خیلی اثربخش است.

تبریزمن، سرویس سیاسی: انتخابات همواره یکی از مهم‌ترین ارکان مردمسالاری در کشورهای توسعه‌یافته بوده و خواهد بود. ایرانیان در طول تاریخ نقش بی‌بدیلی در فرهنگ بشری ایفا کرده‌اند و اکنون در مجاورت کشورهایی که بیشترشان در آرزوی انتخابات هستند، برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا آماده می‌شوند. فردا همه به پای صندوق‌های رای می‌آیند تا در این دوران پرآشوب منطقه‌ای و بین‌المللی از مقام عالی انسان و مردمسالاری دینی صیانت کنند.

هیچ عذری برای غیبت در پای صندوق‌های رای پذیرفته نیست. باید حضور یافت تا در کنار صفی از نخبه‌های سیاسی اجتماعی در تصمیم‌گیری برای آینده کشور مشارکت کرد. با حضور در پای صندوق‌های رأی حیله دشمنان این سرزمین را نقش برآب خواهیم کرد. بر همه ایرانیان است که هر حیله و تزویری را در نطفه خفه کنند تا بدخواهان و بداندیشان حتی در دورترین خواب‌هایشان گمان نکنند می‌توانند برای این سرزمین خیال خامی بپرورانند.

بگذاریم برگه‌های رای آینده ما را بسازد نه تحریم انتخابات. برگه‌های رای آینده را می‌سازند، آنهم بر اساس نظر ما. تحریم انتخابات هم آینده را می‌سازد اما بر اساس نظر دیگران. بیایید آینده را خودمان بسازیم و نگذاریم دیگران برای ما تصمیم بگیرند.

اگر مشارکت مردم پایین باشد، شاید نامزد تفکری پیروز شود که نزد اکثریت مردم مقبولیت ندارد، در چنین حالتی کسانی که روز انتخابات پای صندوق های رأی نیامدند، چهارسال خود را نمی بخشند و قطعا هم زمان به عقب بر نمی گردد که عمل خود را تغییر دهند. بهترین راه اینکه اثبات کنیم نوع نگرشمان دموکراتیک است شرکت در انتخابات و نشان دادن نظرمان در قالب آرا خواهد بود. این گونه است که مردم می توانند اظهار کنند کدام تفکر غالب است و آن را می پسندند.

البته چندی پیش نگرانی از عدم مشارکت مردم وجود داشت اما امروز احساس می‌شود که مردم با انگیزه برنده شدن تفکر خودشان پای صندوق ها می آیند.

مشارکت بالا نشانه مقبولیت بالای مجموعه نظام است. ضمن آنکه در مشارکت بالا همه تأثیرگذار خواهیم بود و همه حرف هایمان را می زنیم. حالا اگر کسی در انتخابات شرکت نکند و بی تفاوت باشد، شب و روز هم در منزل خودش بنشیند و حرف هایش را در محفل خصوصی خودش بزند، هیچ تأثیری نخواهد داشت اما اینکه ما حرفمان را پای صندوق ها بزنیم، مهم است. ضمن آنکه به عرصه بین المللی نیز این پیام را می دهیم که فضای سیاسی ایران را قبول داریم و برای کشورمان ایران که دوستش داریم، آماده حضور در صحنه دفاع هستیم. همچنین رئیس جهور با رأی بالا نیز به پشتوانه رأی‌ قوی ملت در مقابل دشمنان کشور می تواند محکمتر صحبت کند.

البته اقتدار دفاعی امنیت را برای ایران فراهم می کند اما مهمترین فاکتور اقتدار هر کشوری مردمی هستند که حمایت خود را در صحنه های مشارکت عمومی به پشتیبانی از نظام و مسئولان به اثبات می رسانند. این نکته حائز اهمیت است. پس هر چه رأی بالاتر باشد رئیس جمهور با اقتدار بیشتری کارهای حوزه دولت را برای پاسخگویی به مطالبات مردم در عرصه های داخلی و بین المللی پیگیری و دنبال می کند.

در هر اتفاقی که پس از این در کشور رخ دهد همه ما سهیم هستیم حتی شما که رای نمی دهید…

اما با پایان یافتن رقابت های انتخاباتی و اعلام نتایج قطعی انتخابات، زمان رفاقت ها فراخواهد رسید. زمانی که همگان باید در کنار هم به ساخت آینده ای درخشان برای کشور بپردازیم. آینده ای که مردم برای درخشان تر شدن آن پای صندوق‌های رای آمدند و به فردی رای دادند که به زعم خودشان، برنامه بهتری برای این پروژه بزرگ و ملی داشته است.

قطعا شکل گیری این روند به تننهایی از عهده رئیس جمهور منتخب خارج است و او باید از برنامه هایی نیز که کاندیداهای ناکام داشته اند برای بهبود فضای کشور استفاده کند. این کار نیز جز با کنار گذاشتن رقابت‌ها و حصول رفاقت ها ممکن نیست و باید به خواسته رهبرمعظم انقلاب در خصوص «شنبه مهربانی» عمل کرد. ایشان در جریان پیام تبریک خودشان به ملت پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ فرمودند:« به همه آحاد مردم توصیه می‌کنم کاملا هوشیار باشند. شنبه پس از انتخابات روز مهربانی و بردباری است.»


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :