سعید حاجی زاده رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز،‌ به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی سری به کتاب فروشی های سطح شهر تبریز کرده و از آنها دیدار کرد.

تبریزمن، سرویس فرهنگی و هنری: سعید حاجی زاده در رابطه با وضعیت کتابخوانی در ایران و بخصوص شهر تبریز مطلبی نوشته که در ادامه می خوانیم:

حال کتاب چطور است؟
این روزها که چه عرض کنم، مدت هاست حال کتاب خوب نیست. ثروتمندان مان آن را وسیله ی تفاخر در قفسه های پر زرق و برق خانه های مجلل شان کرده اند و مردمان عادی بهانه می کنند کتاب گران است و همه چیز می خرند جز کتاب.

دانش آموزان مان حوصله کنند فقط کتاب های درسی شان را می خوانند و دانشجویان مان عادت کرده اند از صفحه ی فلان تا فلان یک کتاب را برای پاس کردن واحد درسی شان بخوانند و خلاص. بازار خرید و فروش پایان نامه و رساله دکتری و کپی غیرمجاز کتاب ها هم حسابی رونق گرفته است.

این وسط مدیران مان کارشان این است که در آیین رونمایی کتاب ها سخنرانی کنند و عکس یادگاری بگیرند. همه این ها را من نمی گویم؛ سرانه روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه در کشور می گوید و این که حال فرهنگ، سیاست، اقتصاد، روابط اجتماعی و خانوادگی … و حال دل و روحمان و اندیشه مان خوب نیست… حال کتاب اصلا خوب نیست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :