رییس کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر تبریز ، رضایت مندی خود از حضور مردم در پای صندوق های رای روز جمعه را ابراز داشت و گفت:فضای بسیار خوبی بر شهر حاکم بود اما افرادی که دارای محبوبیت خاصی در میان اقشار مردم هستند باید جلو آمده و مردم را بیش از این به رای دادن ترغیب و تشویق می کردند که متاسفانه اینگونه نشد.
اسماعیل چمنی در گفتگو با تبریزمن، با ذکر این نکته که مردم باید بدانند که حضورشان در صحنه های سیاسی باعث اقتدار نظام می شود افزود:پس از موضوع برجام، اصل مشارکت مردم به یکی از اصول مهم کشورمان تبدیل شده است به طوری که طبق منویات رهبر معظم انقلاب مردم را باید متقاعد نمود تا در میادین ملی حضور حداکثری داشته باشند اما متاسفانه در برخی از مواقع شنیدم که بعضی ها از دعوت مردم به صحنه واهمه داشته و بهانه آن را هم سمت های اداری خود می پندارند در حالی که حرف کاملا بی منطق است.

وی درباره نوع تبلیغات و برگزاری انتخابات هم تاکید کرد:متاسفانه تا زمانی که احزاب شناسنامه دار وارد چنین میادین ملی نشوند مردم هم در این میان متضرر خواهند شد زیرا وقتی فرهنگ نصب پوسترهای تبلیغاتی نهادینه نشده و هواداران نامزدها در هر جا و مکان به چسباندن آنها اقدام می کنند دیگر چه انتظاری می توان داشت؟ در حالی که هر کاندید تنها باید از داشته های خود بهره مند گردد والا با تخریب دیگران نمی توان راه به جایی برد.

رییس انجمن بافندگان فرش دستبافت کشور اخلاق مداری انتخاباتی را مقوله ای مهم دانست و اضافه کرد:این نوع تبلیغات را نپسندیدم زیرا عده ای می آیند وعده می دهند و می روند…مگر نماینده مجلس می تواند به امر آسفالت معابر شهری رسیدگی نماید؟ لذا کاندید انتخابات مجلس باید قانون را از خود شروع کند.

چمنی در پایان اظهارات خود عملکرد شهرداری کلان شهر تبریز در آماده سازی فضای تبلیغات شهری را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت:نباید در فضای انتخابات، کسی مخفی شود بلکه باید به صحنه آمده و در شورآفرینی برگزاری حماسه سیاسی کشور دخیل باشد.

گفتگو از: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :