فرماندار تبریز با اعلام آغاز رای گیری از ساعت هشت صبح امروز/جمعه/ گفت: حضور مردم در پای صندوق رای از ساعات نخست چشمگیر بوده است.

به گزارش تبریزمن، رحیم شهرتی اظهار کرد: مشکل خاصی در شعب و در جریان رای گیری وجود ندارد و خوشبختانه حضور مردم خوب است.

وی با بیان اینکه از شعبه ها خبر می رسد که مردم از هم اکنون برای رای گیری صف بسته اند، ابراز امیدواری کرد تا پایان آخرین ساعات رای گیری این حضور تداوم داشته باشد.

فرماندار تبریز به رای دهندگان توصیه کرد برای رای دادن حتما شناسنامه خود را به همراه داشته باشند و در صورت نبودن کارت ملی، همراه داشتن کد ملی لازم است.

وی با بیان اینکه تعداد نامزدهای ریاست جمهوری ۴ نفر است، گفت: یک نفر از نامزدهای شورای شهر تبریز پس از چاپ آگهی اسامی، تائید صلاحیت شد که اسم آن نامزد را به شعب اخذ رای اعلام کرده ایم و اسم فرد مذکور به صورت دستی در فهرست نامزدها ثبت شده است.

بر اساس آمار منتشر شده ۶۰ هزار نفر در برگزاری انتخابات روز ۲۹ اردیبهشت در آذربایجان شرقی مشارکت دارند و انتخابات در ۶۲ شهر و یک هزار و ۹۶۰ روستای استان برگزار می شود.

دو میلیون و ۹۵۵ هزار و ۳۳۲ نفر از مردم استان واجد شرایط رأی دادن در انتخابات روز جمعه هستند که ۶۶ هزار و ۱۰۲ نفر از آنها برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

آذربایجان شرقی با ۳٫۸ میلیون نفر جمعیت در فاصله ۶۰۰ کیلومتری تهران، پایتخت کشورمان واقع شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :