حضور نیافتن برخی رسانه ها و مطبوعات در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با واکنش بازدیدکنندگان روبرو شد که معتقدند عدم حضور در نمایشگاه پشت پا زدن به رسالت رسانه است.

به گزارش تبریزمن، در چهار روز برگزاری این نمایشگاه تاکنون بسیاری از مردم و علاقه مندان از این رویداد بزرگ رسانه ای بازدید کردند و پیش بینی می شود در روزهای آینده به ویژه پنجشنبه و جمعه شمار زیادی از مردم از این نمایشگاه دیدن کنند.

به نظر بسیاری از بازدیدکنندگان و مسئولان غرفه های بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، شرکت نکردن تعداد اندکی از رسانه ها در این رویداد بزرگ رسانه ای، بی اعتنایی به رای و نظر مردم به عنوان مخاطبان اصلی مطبوعات است.

کتایون احمدی گفت: خیلی زشت و خارج از عرف معمول جامعه است که این رسانه ها بدین گونه و در قالب اعتراض به مسوولان ارشاد اسلامی بخواهند عدم حضور خود را در این رویداد فرهنگی اعلام کنند.

وی گفت: سطح توقع مردم از رسانه ها بسیار بالا رفته و اینگونه رفتار در شان و منزلت خبرگزاری و رسانه هایی که می توانند برای مردم مثمر ثمر بوده در این رویداد شرکت نکنند.

غلام علی افشاری یکی از بازدیدکنندگان نمایشگاه مطبوعات گفت: اساس مطبوعات روشن نمایی و شفاف سازی است و برگزاری هر نمایشگاهی با اشکالاتی روبرو است اما شرکت نکردن نمی تواند پاسخ مناسبی به این اشکال باشد.

وی اظهار کرد: اینکه برخی بخواهند از موقعیت سیاسی و نه فرهنگی خود برای پیشبرد اهداف شان در کشوربهره برده و با شرکت نکردن در کنار هم صنفی های خود جایگاه بالاتری در نظر بگیرند ، بسیار راه و روش غلطی است و باید بدانند که این مسیر راه به جایی نخواهند برد.

احسان شاکری بازدید کننده دیگر گفت: نمایشگاه محل حضور عموم است و از این لحاظ مادامی که مردم به عنوان ولی نعمت از سوی مسوولان مطرح می باشند باید با احترام به رای و نظر آنان در این گونه مجامع حضور یافت و همچنانکه در نمایشگاه امسال نیز دیده می شود حضور مسوولان و مقامات از هر طیف و جناح خود گویای اهمیت نمایشگاه مطبوعات است.

مهسا تواب نژاد گفت: حضور رسانه نه تنها بخشی و منطقه ای بلکه کلی و بین المللی است و از این رو مسوولان و دست اندرکاران باید دید وسیعی داشته و تا زمانی که از بالا به مسایل نگاه نکنند نمی توان مشکلات این صنف را در تمامی عرصه ها در نظر داشت.

بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات به مدت یک هفته از تاریخ ۱۶ تا ۲۲ آبان در محل مصلای تهران در حال برگزاری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :