امام جمعه تبریز گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس نشان‌دهنده رشد فکری و بلوغ سیاسی آن‌هاست.

به گزارش تبریزمن، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز با بیان اینکه داعشی ها در عراق در حال اضمحلال هستند، اظهار کرد: حاکمیت سوریه نیز در حال حرکت به وضعیت قبلی است. در مقابل وضعیت داخلی رژیم غاصب پر از درگیری و اغتشاش است و مسئولان داخلی آن اختلافات شدیدی پیدا کرده اند.

وی با اشاره به مذاکرات اخیر دولت ترکیه با اسرائیل افزود: اخیرا دولت ترکیه نیز همانند دولت آل سعود هر روز یک ساز می‌زند،  روزی از جنگ با اسرائیل سخن می گوید و روزی به مذاکره با اسرائیل روی می آورد! باید گفت که چنین دولت هایی به مسلمانان خیانت می کنند.

وی ادامه داد: مسلمانان جهان با الهام گیری از آیات قرآن کریم دولتی را که با اسرائیل رابطه برقرار کند از خود دفع خواهد کرد.

آیت‌الله مجتهد شبستری تاکید کرد: آمریکا و دولت های حامی اسرائیل بدانند که مردم فلسطین به هیچ وجه زیر بار ذلت نخواهد رفت و تا ازادی قدس و ریشه کن شدن غده سرطانی اسرائیل مقاومت خواهد کرد.

امام جمعه تبریز حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس را نشان از رشد فکری و بلوغ سیاسی مردم دانست و افزود: روز جهانی قدس نشان دهنده وحدت مسلمانان جهان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری ششم تا دوازدهم تیرماه با عنوان هفته حقوق بشر گفت: در این هفته جنایات بسیاری از سوی آمریکا علیه مردم ایران چون اقدام به ترور مقام معظم رهبری، ترور آیت الله بهشتی انجام شده است، پس با نامگذاری این هفته می خواهیم به جهانیان نشان دهیم که حقوق بشری که آمریکا از آن سخن می گوید حقیقت ندارد و خود ناقض اصلی حقوق بشر در دنیاست.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی در داخل کشور تلاش می کنند آمریکا را به عنوان دوست معرفی کنند، گفت: جوانان کشور که اقتضای سنی شان به گونه ای است که بسیاری از جنانیات آمریکا در کشور را درک نکرده اند، هدف اصلی این گروه است و می خواهند به جوانان تلقین کنند که می شود به آمریکا اطمینان کرد. این نسخه ای است که دشمنان برای نابودی نظام اسلامی پیچیده اند اما خوشبختانه ملت ایران و به خصوص جوانان کشور به خیانت ها و جنایات آمریکا علیه کشورشان به خوبی آگاهی دارند.

آیت‌الله مجتهد شبستری تاکید کرد: امروز در سراسر کشور پر رنگ ترین شعار، شعار مرگ بر آمریکا بود .

امام جمعه تبریز خطاب به کسانی که قصد دوستی با آمریکا و اطمینان به آن را دارند، گفت: توصیه می کنیم در این چند شب باقی مانده از ماه مبارک رمضان از بی تقوایی سیاسی خود استغفار کنند که مبادا شامل نفرین ارواح مطهر شهدا و امام شهدا(ره) شوند.

وی در پایان در خصوص تعرض به شیخ عیسی قاسم در بحرین خاطرنشان کرد: ما نمازگزاران تبریزی تعرض به شیخ عیسی قاسم و تحت فشارقرار دادن ملت مظلوم بحرین را شدیدا محکوم کرده و از مجامع بین المللی می خواهیم اقدام قاطعانه ای در این خصوص مبذول دارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :