معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور از حضور نمایندگی ۱۳ کشور خارجی در هتل کایا لاله پارک تبریز محل برگزاری اجلاس وزیران گردشگری مجمع گفت و گوی همکاری آسیا (ACD)خبر داد.

به گزارش تبریزمن، مرتضی رحمانی موحد  در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این اجلاس در سطح کارشناسان ارشد و نمایندگان ۱۳ کشور در تبریز آغاز شده و حاضران در جلسه پیرامون مسائل گوناگون از جمله چگونگی توسعه گردشگری، تشریک مساعی، بازخوانی حوزه های فعالیت، توانمندسازی جوامع محلی و استفاده از تجربیات همدیگر در حوزه های فرهنگی و گردشگری بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

مرتضی رحمانی موحد اظهار کرد: از مهم ترین موضوعات و محورهایی که کارشناسان در این اجلاس در مورد آن تبادل نظر می کنند موضوع روادید و ارائه تسهیلات در این زمینه است.

وی با اشاره به اجلاس وزیران که فردا در این شهر آغاز می شود اظهار کرد: برای شرکت در این اجلاس از تمامی ۳۴ عضو دعوت به عمل آمده بود که برخی از کشورها از جمله تایلند، افغانستان و بنگلادش در سطح وزیران و کشورهای چین و ترکیه در سطح نمایندگان در این اجلاس شرکت می کنند.

وی همچنین به صدور بیانیه در پایان این اجلاس اشاره و خاطرنشان کرد: در این بیانیه که به بیانیه تبریز موسوم است مواضع مشترک کشورهای عضو مورد تاکید خواهد بود.

رحمانی موحد همچنین از برگزاری اجلاس سران مجمع گفت و گوی همکاری آسیا در تایلند در سال آینده خبر داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :