حضور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در صحن علنی شورا، غیبت شهردار کلان شهر تبریز به علت ضایعه از دست دادن مادر، تذکرهای ناگهانی و برقی، ایراد یک نطق آتشین و تصویب لوایح شهرداری از جمله مواردی بود که شالوده جلسه رسمی امروز شورای شهر تبریز را تشکیل داد.

به گزارش تبریز من، در میان مصوبات شورای شهر، عقد خواهرخواندگی تبریز با یکی از شهرهای کشور ویتنام از اهمیت ویژه ای برخوردار بود که مورد موافقت منتخبان مردم قرار گرفت.

حضور کارگران تنظیف در مناطق پرخطر همچنان ادامه دارد!

رییس شورای شهر تبریز در ابتدای این جلسه به مراجعه مکرر تعداد کثیری از شهروندان به این نهاد اشاره کرد و گفت:ظاهرا سیستم گرمایشی برخی از اتوبوس های شرکت واحد کار نمی کند و مردم از این وضعیت ناراضی هستند.

شهرام دبیری همچنین خطاب به مرتضی آبدار قایم مقام شهردار تبریز که در جلسه حضور داشت تاکید کرد تا در اسرع وقت قضیه ساماندهی پرداخت حقوق کارگران و نیز عدم استفاده از کارگران زحمتکش در معابر حاشیه شهر و خطرناک جهت تنظیف را پیگیری نموده و نتیجه را به این مجموعه گزارش کند.

عاملان خشکیده شدن دریاچه نمی توانند منجیان آن باشند

حبیب شیری آذر در نطق پیش از دستور خود به مسوولان فرهنگی شهر تبریز هشدار داد و گفت:متاسفانه کتابخانه ها به پاساژ تبدیل می شوند که بسیار قابل تأمل است حتی کتابفروشی های قدیمی تبریز که روزگاری اسم و رسم آنها در نقاط مختلف کشورمان بر سر زبان ها بود اکنون به کاربری غیرفرهنگی تبدیل شده اند.

وی سپس ۲۵ آبان را سالروز توجه به سردار آزادی ایران قلمداد کرد و افزود:این روز همان روزی است که نتوانستند وجود ستارخان را تحمل نمایند و لذا اقدامات رذلی را انجام دادند.

شیری آذر موضوع احیای دریاچه ارومیه را نیز مورد توجه قرار داد و اضافه کرد:سالهاست که نگین آذربایجان مورد بی مهری متولیان امر قرار گرفته است، لذا عده ای برخی اوقات شعار داده و وعده می دهند اما فورأ فراموش می کنند، گاها یک مقام مسوول می آید و می گوید که اگر باران نبارد دریاچه پر نمی شود از ایشان بعید است بنابراین کسانی که عامل خشکیده شدن دریاچه ارومیه هستند نمی توانند منجی آن باشند.

سخنگوی شورای شهر تبریز در بخش دیگری از اظهارات خود به عملکرد قابل قبول مجموعه شهرداری پرداخت و گفت:وقتی از عملکرد فعلی شهرداری تبریز در قبال کارگران دفاع می کنم عده ای ناراحت می شوند، اما ناراحت نشوند زیرا دورانی را دیده ام که اصلا به این قشر توجه نمی شد، اکنون پرداخت حق بیمه، حقوق و تسهیلات آنها بهبود یافته است، مگر ندیدیم در ابتدای فعالیت دوره سوم شورای شهر چگونه حق و حقوق کارگران مظلوم نیمه تمام ماند؟ متاسفانه برخی از پیمانکاران، نورچشمی بعضی ها هستند و به همین خاطر امکان برخورد با آنها دشوار است!

سکوت برخی ها در مقابل عدم ایجاد فرهنگستان زبان ترکی آذری و تسلیم در مقابل فشارهای وارده و متداعی شدن ایام فرهنگ ستیزانه پهلوی، انتقاد از عدم اجرای معافیت ۵ درصدی امور فرهنگی و هنری شهرداری و تذکر به رییس بانک مرکزی ایران به خاطر توجه بر استفاده از نقش میرعلی تبریزی بر روی یکی از واحدهای پولی از دیگر مباحثی بود که شیری آذر به آنها اشاره نمود.
محدودیت منابع، دست های ما را بسته است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز نیز در جلسه رسمی این هفته شورای شهر حضور یافت و با اعضای شورا به بحث و تبادل نظر پیرامون مشکلات فی مابین پرداخت…

به گفته افشین روشن میلانی، در حال حاضر حدود ۹۰۰ هزار مشترک برق در سطح کلان شهر تبریز وجود دارد که از این تعداد ۷۰۰ هزار مورد متعلق به مصارف خانگی، ۱۳۵ هزار تجاری و کمتر از ۱۰ هزار مورد نیز از آن مصارف صنعتی می باشد که در ۲ سال اخیر مشارکت بسیار مناسبی با شهرداری در خصوص مسایل مشترک برقی صورت گرفته است.

وی سپس با ذکر این نکته که تاکنون یک هزار و ۲۰۰ مورد جابجایی تیرهای چراغ برق در سطح شهر تبریز صورت گرفته است افزود:در این مدت حدود ۳ میلیارد تومان نسبت به اصلاح شبکه ها در راستای اجرای طرح های شهرداری هزینه شده است.

میلانی در خاتمه به استفاده از انرژی های نوین پرداخت و اضافه کرد:در حال حاضر تعداد ۱۲۵ کیلووات سلول خورشیدی در ۲۰ دبیرستان تبریز نصب شده است تا فرهنگ سازی گردد، از سوی دیگر محدودیت منابع، دست ما را در ارایه خدمات افزون تر بسته است به طوری که با مجموعه شهرداری تعامل قابل قبولی را عملیاتی می کنیم.

برخی ها سرنا را از طرف گشادش به صدا در می آورند!

دو تن از اعضای شورای شهر هم در خارج از نوبت به ارایه توضیحات پرداختند که البته مورد اعتراض رییس شورا قرار گرفت زیرا به زعم دبیری، تذکرات اعضا در حین جلسه باید ساماندهی گردند.

اسماعیل چمنی بدون فوت وقت گفت:برخی ها ظاهرا سرنا را از طرف گشادش می زنند…مصوبه ای که در راستای حمایت از قالی بافان به تصویب رسیده بود باید مورد اجرا قرار گیرد.

و سپس با حالتی برافروخته افزود:متخلف آن کسی است که در خارج از کشور تصمیمات مدیریتی می گیرد، متخلف کسی است که می خواهد روستایش را به تبریز بچسباند، متخلف کسی است که در عزل و نصب ها دخالت می کند و… لذا امیدوارم این مسایل از طریق مراجع قضایی پیگیری گردد.

علی شیاری هم شهرام دبیری را نماد بی نظمی و بی قانونی دانست و گفت:بسیاری از مصوبه ها در شورای شهر به تصویب رسیده اند اما شما چه چیزهایی را به فرمانداری ارسال نموده اید؟! آیا بدون رأی گیری می توان لایحه ای را به فرمانداری ارسال کرد؟

و رییس شورا توضیح داد که طرح مورد نظر شما به فرمانداری ارسال شده و در آنجا ایراد گرفته شده است و زمان مقرر پیگیری آن به اتمام رسیده است.

در ادامه جلسه رسمی شورای شهر، لوایح و طرح های شهرداری مورد بررسی منتخبان مردم قرار گرفت که از آن جمله می توان به عقد خواهرخواندگی تبریز با شهر هوشی مینی کشور ویتنام، انتخاب و معرفی حسابرس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و اهدای مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به همراه معافیت عوارض بیش از ۳ میلیارد تومانی یکی از مساجد شهر تبریز در محدوده خیابان آذربایجان اشاره نمود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :