به گزارش تبریزمن، مازیار آصفی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به استقبال مردمی از جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری هنرهای اسلامی و صنایع دستی اظهار داشت: استقبال خوبی صورت گرفته است که سهمی از آن متعلق به رسانه‌ها است.

وی ادامه داد:  ۱۵۰ هنرمند از کشورهای فلسطین، کویت، سوئیس، فرانسه، آذربایجان، الجزایر، مصر، اندونزی، قزاقستان، قرقیزستان، لبنان، مالزی، پاکستان، سنگال ، آفریقای جنوبی، سودان، تاجیکستان، تونس، ترکیه، ترکمنستان، تاتارستان، اوگاندا، ازبکستان، یمن، بوسنی هرزگوین، افغانستان، مالی و موریتانی در جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری هنرهای اسلامی و صنایع دستی  شرکت دارند.

وی ادامه داد: جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری هنرهای اسلامی و صنایع دستی دو سال یک بار در تبریز  برگزار می‌شود و تلاش داریم تا در هر دوره به غنای آن افزوده شود.

دبیر جشنواره گفت: دو اختتامیه در روز چهارشنبه و نیز یک مراسم اختتامیه در روز جمعه برگزار می‌شود که در مراسم روز چهارشنبه اختتامیه همایش شامل برنامه سخنرانی خواهد بود و در روز جمعه اختتامیه نهایی برگزار و از نفرات برگزیده تجلیل می‌شود.

وی گفت: در ۱۰ رشته نفرات اول تا سوم انتخاب می‌‌شوند که برای نفر اول سه هزار دلار برای نفر دوم دو هزار دلار و نفر سوم هزار دلار اختصاص خواهد یافت.

آصفی یادآور شد: مراسم اختتامیه همایش از ساعت ۱۵ و با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی عراقی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و شهردار تبریز و نیز سخنرانی هیئت نمایندگان و شرکت‌کنندگان همراه خواهد بود.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :