دبیر و جانشین ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی با اشاره به دستورات اکید ستاد انتخابات کشور و قوانین انتخاباتی تاکید کرد: در ستادهای انتخاباتی نباید هیچ گونه تبلیغی له یا علیه نامزدها صورت پذیرد.

به گزارش تبریزمن، رضا استاد رحیمی روز جمعه در جمع خبرنگاران گفت: نمایندگان نامزدهای انتخابات در شعب اخذ رای حق تبلیغ به نفع یا به ضرر هیچ یک از نامزدها و یا دخالت در کار مجریان و ناظران را ندارند.

وی افزود: طبق اعلام وزارت کشور نمایندگان نامزدها در شعب اخذ رای از به همراه داشتن نماد نامزدها باید خودداری نمایند زیرا این اقدام نیز جنبه تبلیغاتی دارد.

دبیر ستاد انتخابات استان همچنین خاطر نشان کرد: به غیر از کسانی که در شعبه اخذ رأی مسئولیتی به عهده دارند و نیز نمایندگان نامزدها که کارت رسمی دارند، فرد دیگری حق حضور در شعبه اخذ رأی را ندارد.

استاد رحیمی از مسئولان حوزه های اخذ رای خواست در صورت حضور افراد غیر مسئول به آنان تذکر داده شود که محل شعبه را ترک نمایند.

به گفته وی، در صورت بروز هر اتفاقی در این خصوص، نیروهای انتظامی حاضر در شعب اخذ رأی در این ارتباط همکاری لازم را انجام خواهند داد.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران و پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا در تمام شهرها و روستاهای آذربایجان شرقی و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲ حوزه اهر-هریس و مراغه-عجب شیر برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، ۲ میلیون و ۹۵۵هزار و ۳۳۲ نفر از مردم استان آذربایجان شرقی واجد شرایط رأی دادن در انتخابات روز جمعه هستند که ۶۶هزار و ۱۰۲ نفر از آن ها برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

برای انتخابات ریاست جمهوری، سه هزار و ۲۴۱ شعبه و برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا سه هزار و ۶۳۷ شعبه در این استان پیش‌بینی شده است.

۱۲هزار و ۸۳۱ نامزد در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی حضور دارند.

۵۲۲ صندوق اخذ رأی برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم در ۲ حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر و اهر- هریس پیش‌بینی شده که ۱۴۵ صندوق در شهرستان اهر، ۱۰۰ صندوق در شهرستان هریس، ۲۰۱ صندوق در شهرستان مراغه و ۷۶ صندوق در شهرستان عجب‌شیر مستقر است.

۲۰ نفر در حوزه انتخابیه اهر- هریس و ۲۵ نفر در حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم رقابت دارند که در نهایت از هر حوزه یک نفر به مجلس شورای اسلامی راه خواهد یافت.

برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در آذربایجان شرقی، ۳‌میلیون و ۱۴۵هزار برگ رأی و برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس، ۴۲۱هزار برگ رأی تهیه و توزیع شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :