نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه دین اسلام احسان و انفاق را تشویق می‌کند، گفت: احسان‌ها به هدر نمی‌روند و در پیشگاه خدای متعال محفوظ هستند. کسانی که به فقرا کمک می‌کنند در واقع به خدا قرض الحسنه می‌دهند و خدای متعال چند برابر آنرا باز می‌گرداند.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری مسجد جامع روستای کندرود ضمن تبریک افتتاح مرکز نیکوکاری روستای کندرود اظهار امیدواری کرد که این مرکز مکانی برای تعاون و نوعدوستی باشد و فقرا از برکات و خدمات این مرکز بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه به حقوق اجتماعی در اسلام بیش از حقوق فردی تاکید شده است، اظهار کرد: اسلام دین اجتماعی است، تنها عبادت کافی نیست و مسلمانان باید به فکر همدیگر باشند.

آیت الله مجتهد شبستری حفظ کرامت و آبروی نیازمندان را برای همگان واجب دانست و یادآور شد: اگر کسی به یک خانوار نیازمند کمک کند اجر و ثوابش معادل ۷۰ سفر حج است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طبق روایات زکات واجب، کفارات واجب، خمس واجب و صدقات مستحب معادل با اجر و ثواب چند حج واجب است، خاطرنشان کرد: طبق دستورات اسلام زکات و خمس، مانند نماز باید در جامعه رایج شود و علاوه بر وظیفه فردی باید به وظیفه اجتماعی از جمله زکات عمل شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :