اولین دربی فوتبال آذربایجان در فصل جدید رقابت های لیگ برتر با تساوی بدون گل تیم های ماشین سازی و گسترش فولاد به خاتمه رسید.

تبریزمن، سرویس ورزشی: علی رغم اینکه دو تیم یک بازی زیبا را به نمایش گذاشتند، اما اخراج یک بازیکن ماشین سازی در دقایق پایانی نیمه اول، باعث شد تا این تیم در نیمه دوم بیشتر به فکر دفاع بوده و نسبت به ۴۵ دقیقه ابتدایی بازی کمتر به گلزنی و حمله گرایش پیدا کند.

شاگردان رسول خطیبی در دقایق ابتدایی بازی و زمانی که یازده نفره بودند، برتری نسبتا قاطعی نسبت به گسترش فولاد داشته و در کنار اینکه یک بار توپ را به دیرک دروازه خسوس زدند، یکی دو بار نیز با این دروازبان تک به تک شده و در موقعیت صد درصد گلزنی قرار گرفتند اما در نهایت موفق به گلزنی نشدند.

با آغاز نیمه دوم اما این گسترش فولاد بود که نبض بازی را در اختیار گرفت و توانست همچون تیم مقابل خود، توپ را به دیرک دروازه بزند، شوت های از راه دور شاگردان کمالوند و سانتر های پرتعدادشان نیز کارساز نبودند تا اینکه در نهایت این بازی هم بدون گل خاتمه یافته و اولین دربی فوتبال آذربایجان در فصل جدید و هفته دوم رقابت ها با نتیجه تساوی صفر صفر خاتمه یافت.

با این حال چند نکته در این بازی قابل توجه بود، اول اینکه ماشین سازی مطابق انتظار در زمانی که ۱۱ نفره بود، عملکرد تهاجمی تر و بهتری نسبت به گسترش فولاد داشت، در ادامه نیز پس از ۱۰ نفره شدن، یک بازی دفاعی بی نقص و بدون اشتباه را انجام داد. ادسون و بهمن کامل در دفع توپ و گرفتن آن از مهاجمان گسترش عالی عمل کردند و مانو فرناندز نیز نشان داد که از بهترین دروازبانان حاضر در فوتبال کشور می باشد.

هادی کاها نیز به عنوان دیگر بازیکن خارجی ماشین سازی همچون بازی اول مقابل فولاد، بسیار مسلط و هماهنگ با سایر بازیکنان بازی کرد و در نیمه دوم، در کنار آندرانیک تیموریان – که اولین بازی خود را برای ماشین سازی انجام می داد – کمربند میانی تیم را کاملا تحت کنترل داشتند.

در خصوص گسترش فولاد می توان به این نکته اشاره کرد که شرایط این تیم نسبت به فصل گذشته کاملا بر عکس شده است، فصلی که در آن گسترشی ها در گلزنی عملکرد خوبی داشتند اما در دفاع متزلزل ظاهر می شدند، اما امسال و یا حداقل در دو بازی ابتدایی عملکرد دفاعی بسیار خوبی داشتند و گلی را دریافت نکرده اند اما در مقابل گلی هم به ثمر نرسانده اند. باید دید که طلسم گل نزدن بازیکنانی چون لوسیانو پریرا و محمدرضا خلعتبری تا کی ادامه خواهد داشت.

با این نتیجه ماشین سازی ۴ امتیازی شده و موقعیت خوب خود را در جدول رده بندی حفظ کرد، گسترش فولاد نیز برای دومین بازی پیاپی متوقف شده و از کسب سه امتیاز ناکام ماند تا با دو امتیاز در رده های میانی جدول جای بگیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :