به گزارش تبریزمن، چند روزی به پایان سال ۱۳۹۳ نمانده بود که با خبر شدیم رونی کلمن، یکی از چهره‌های برجسته دنیای بدنسازی، قرار است بواسطه چند نفر که هیچ ارتباطی هم با ورزش ندارند، راهی ایران شود و برای علاقمندان این رشته ورزشی سمیناری را برگزار کند.

البته این چند نفر برای رضای خدا دست به این کار نزده بودند و شنیده ها از منابع غیررسمی اشاره دارند که این افراد غیرمرتبط با ورزش در قبال پرداخت ۱۱۰ میلیون تومان به فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران، مجوز استفاده از نام فدراسیون را دریافت کرده و با تدارک یک لیست پرمحتوا آمادگی خود را برای نام‌نویسی علاقمندان حضور در سمینار رونی کلمن اعلام کردند.

خبر ورود قهرمان ۸ دوره مستر المپیا به ایران در ابتدا برای دوست‌داران رشته بدنسازی بسیار خوشحال کننده بود اما این خوشحالی برای بیشتر آنها زیاد طول نکشید و هنگامی که با این منوی عجیب و غریب قیمت ها برای شرکت در این سمینار آن هم برای ۲ تا ۳ ساعت و گرفتن چند عکس یادگاری رو به رو شدند، لب به شکایت گشودند.

کم کم گمانه زنی ها در این زمینه شروع شد تا اینکه در روز ۱۷ فروردین ماه سال جاری، یک کنفرانس خبری در محل فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران برگزار شد و متاسفانه این افراد غیرمرتبط با ورزش، بدون حضور حتی یکی از دست اندر کاران فدراسیون شروع به پاسخ دادن به پرسش های مطرح شده کردند .

یکی از این افراد در پاسخ به پرسشی دلیل برگزاری این سمینار را ارتقاع سطح دانش مربیان کشور بیان کرد و گفت ما هرچه می کشیم از بی‌دانشی مربیانمان می‌کشیم!

جا دارد که اینجا از دست‌اندرکاران فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران بپرسیم که مگر این فدراسیون عریض و طویل مجهز به کمیته آموزش نیست که این افراد آن هم از تریبون فدراسیون به خود اجازه می‌دهند که برای رسیدن به اهدافشان، دانش مربیان این کشور را زیر سوال ببرند ؟

گفته می شود که  این افراد غیر مرتبط با ورزش، هزینه بالای شرکت در این سمینار را بر دوش رونی کلمن انداختند و گفتند که سفر این آقا به ایران بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار یعنی معادل ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان برایشان آب می خورد که در واقع حقیقت چیز دیگری است.

ماجرا از این قرار است که ایده و طرح آمدن قهرمان ۸ دوره مستر المپیا به کشورمان توسط علی تبریزی سر مربی تیم ملی بدنسازی ایران برنامه ریزی شد که یکی از این همین افراد غیر مرتبط با ورزش در کنفرانس خبری، در آن زمان مدیریت صفحه شخصی شبکه اجتماعی علی تبریزی را عهده دار بوده است .

سر مربی تیم ملی بدنسازی کشورمان با تهیه و تنظیم یک نامه به سرپرست فدراسیون و شرح ماجرا موافقت حضور رونی کلمن در ایران را دریافت می‌کند.

در مرحله بعد، مکاتبه با قهرمان ۸ دوره مستر المپیا کلید می خورد و رونی کلمن با اعلام دستمزد ۱۰ هزار دلاری معادل ۳۵ میلیون تومان موافقت خود را برای حضور در ایران اعلام می دارد .

هزینه های جانبی که شامل بلیت رفت و برگشت هواپیما و اقامت در هتل می‌شد نیز در حدود ۲۰ میلیون تومان بر آورد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :