رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران و عضو شورای عالی بسیج اقشار و کارگری کشور گفت: حقوق های نجومی و نامتعارف در هر دولتی که پرداخت شده به معنای تاراج اموال بیت المال است.

به گزارش تبریزمن، غلامرضا عباسی، روز جمعه در جمع نمازگزاران شهرستان هشترود افزود: کارگران از وفادارترین نیروهای انقلاب بوده و جامعه کارگری بیشترین نقش را در زمان جنگ برای دفاع از میهن ایفا کرده است.

وی، با بیان اینکه کارگران در زمان جنگ با حضور در جبهه های حق علیه باطل و در عرصه های تولید به درستی نقش خود را ایفا کردند، اظهار کرد: قشر کارگران بعد از دانش آموزان بیسترین شهید را تقدیم انقلاب کرده است.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور یاداور شد: هر وقت این نظام به این قشر زحمت کش نیاز داشته است با وجود وضع معیشتی پائین و درگیری با مسکلات زندگی، آماده خدمت بوده و در صحنه ها حضور گسترده ای دارند.

عباسی، ادامه داد: با وجود اینکه هیچ وقت حق و حقوق کارگران به درستی ادا نشده است، آنان جزو نجیب ترین، بی توقع ترین و حماسه سازترین افراد جامعه هستند.

وی، حمایت جدی دولت از قشر کارگری را خواستار شد و گفت: دریافت حقوق هشت میلیون و ۱۲۰ هزار ریالی سزاوار این قشر زحمت کش و تاثیر گذار جامعه نیست.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه این میزان دریافتی نشانه خط فقر نیست بلکه خط مرگ است، اظهارکرد: کارگران با این مبلغ کم می توانند فقط هشت روز به طور عادی زندگی کنند و در طول ماه با مشکلات فراوانی دست به گریبان می شوند.

عباسی، با تاکید بر جلوگیری از رکود اقتصادی کشور از سوی دولت، افزود: اکنون ۵۰ میلیون نفر عضو جامعه کارگری با خانواده های خود در این کشور زندگی می کنند که چهار میلیون نفر از آنان از نظر قانون ناشناخته و بدون بیمه هستند.

شهرستان هشترود با حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :