انتخاباتی که روز هفتم اسفند ۹۴ انجام شد، نشان از امید مردم به آینده و رضایت بالا از عملکرد دولت تا بدینجا داشت، مردمی که با مشارکت بیش از ۶۰ درصدی خود به طور قاطع عزم خود را برای آینده ای بهتر جزم کردند. حال زمان حضور و مشارکتی دوباره فرا رسیده تا کرسی های مجلس بیش از پیش در خدمت پیشرفت و آرامش کشور قرار گیرند.

تبریزمن، سرویس سیاسی: مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی روز دهم اردیبهشت ماه در حالی برگزار خواهد شد که همگان منتظر نتایج آن و مشخص شدن چینش سیاسی مجلس آینده هستند.

انتخابات مرحله اول و نتایج آن، پیام بسیار واضح و مبرهنی را در بطن خود داشت و آن اینکه مردم خواهان حضور نمایندگانی همسو با دولت و آماده کار و فعالیت برای پیشرفت و حفظ آرامش کشور را در مجلس شورای اسلامی طلب می کنند، نه افرادی که با اقدامات مختلف در جهت تخریب و افراطی گری در تلاش هستند.

مردم نشان دادند که خواهان ادامه روند تنش زدایی در عرصه ملی و بین المللی، مبارزه با رانت خواری، بهبود مناسبات با نظام جهانی، دوری از عوام فریبی  و بهبود شرایط سیاسی و فرهنگی و اقتصادی جامعه که از سال ۱۳۹۲ و با انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور آغاز شده است، می باشند.

حال بار دیگر زمان انتخاب و ارسال پیام دوم فرا رسیده است، زمان انتخاباتی که تاثیر عمیقی بر آینده ایران از جهات مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خواهد گذاشت؛ انتخاباتی با نتایجی استراتژیک.

استراتژی های که مردم این سرزمین با برگه های رای خود آن ها را تعیین خواهند کردند، مردم خواهند نوشت که آیا خواهان اعتدال و آرامش همراه با گشایش اقتصادی می باشند یا اینکه تندروی و بی اخلاقی همراه با شعاردهی و اتهام زنی. پس با این وجود چه کسی حاضر است تا از این حق انتخاب، حقی که حاصل یکصدسال تلاش بی وقفه می باشد، چشم پوشیده و آن را نادیده بگیرد؟

هر عدم مشارکت در انتخابات، چه از طرف مخالفان، چه از طرف روشنفکران و یا افراد عادی، تقدیم دو دستی کرسی های مجلس شورای اسلامی به افرادی می باشد که در سال های گذشته وضع کشور را با نابسامانی عظیمی مواجه کردند.

هر جای خالی در برگه رای، مهر تائیدی بر حضور دوباره افراطیون و تندروها در مجالس تصمیم گیری می باشد. چه کسی حاضر است چنین افرادی برای آینده او و هموطنانش حکمرانی کرده و جهت دهی نماید؟

تصمیمات عجیب و غریب فعلی همچون استخدام ۷ هزار نیروی نامحسوس برای کنترل عفاف و حجاب مردم – که اتفاقا رئیس جمهوری در سخنانی به شدت به انتقاد از این طرح پرداخت – حاصل بودجه ها و قوانین بی سر و تهی هستند که مجالس قبلی آن ها را مهندسی کرده اند…

اینکه شما پای صندوق های رای حاضر نشوید، چون فردی سیاسی نیستید و اطلاعی هم در این مورد ندارید، اینکه بگویید انتخابات فایده ای نخواهد داشت، اینکه تمامی کاندیدا ها مثل هم بوده و تفاوتی با هم ندارند، اینکه مشکلات کشور ریشه دار تر و بغرنج تر از این حرف ها می باشد و اینکه از وضع موجود خسته شده اید، همگی بهانه اند. بهانه های بنی اسرائیلی و بی منطق.

مشکلات کشور با خانه نشینی و ناامیدی حل نمی شود، معضلات جامعه خود به خود حل نخواهند شد، حتی یک قدم کوچک از طرف من و شما می تواند جریانی بزرگ برای آینده ای بهتر باشد، پس روز تغییر و گشایش را برای بار دوم هم دریابیم و علاوه بر اینکه خودمان در پای صندوق های رای حاضر می شویم، اطرافیان را هم به این مشارکت ترغیب کنیم…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :