فرماندار تبریز گفت: مشکلات اقتصادی مختص یک بخش نیست و حل آن نیز نیازمند عزم ملی و جهادی است .

به گزارش تبریزمن، به نقل از  روابط عمومی فرمانداری تبریز، رحیم شهرتی فر روز سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه شهردار بخش خسروشاه با اشاره به نام گذاری سال نو با عنوان « اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری، گفت: در صورت مشارکت عمومی در طرح های برنامه ریزی شده می توان به موفقیت در مقاوم سازی اقتصاد کشور امیدوار بود .

وی با بیان اینکه از مولفه های اقتصاد مقاومتی ، درون زا و برونگرا بودن آن است، گفت: توجه به توانمندی های داخلی و رونق تولید، دعوت و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی خارجی و بومی ، توجه به مولفه های اقتصاد مقاومتی باعث می شود کشور از رکود اقتصادی خارج و مشکل بیکاری جوانان نیز حل شود.

شهرتی فر با اشاره به کاهش آمار بیکاری شهرستان تبریز از ۸/۱۲% به حدود ۸ درصددر انتهای سال ۹۴، گفت: دولت با تمام توان خود را مکلف و ملزم به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی با رعایت انضباط مالی و با استفاده از امکانات موجود می داند .

فرماندار تبریز با اشاره به تشکیل قرارگاه اقتصادمقاومتی در استان آذربایجان شرقی ، گفت: پایدار کردن مشاغل موجود، توسعه زیرساخت ها و اتمام پروژه های نیمه تمام و احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل ، بالا بردن بهره وری و جذب سرمایه های بخش خصوصی و مردمی در دستور کار این قرارگاه است .

وی همچنین با اشاره به کشیده شدن انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر به مرحله دوم ، بر مشارکت آگاهانه و حداکثری در این دوره از انتخابات تاکید کرد .

در این مراسم یاری شهردار سابق خسروشاه تودیع و دشتی بعنوان شهردار این بخش معرفی شد.

خُسروشاه یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی و از توابع شهرستان تبریز است.

جمعیت این شهر در سال ۱۳۸۵ خورشیدی، افزون بر ۱۲٬۷۹۴ نفر بوده که نوزدهمین شهر استان محسوب می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :