استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات موجود شهرک صنعتی شهید رجائی تبریز، گفت: دولت روحانی توفیق حل مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی و خدمت رسانی بهتر به مردم را به دست آورده است.

به گزارش تبریزمن،  اسماعیل جبارزاده روز پنج شنبه در حاشیه دیدار از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک شهید رجائی تبریز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید افزود: با توجه به رفع نشدن مشکلات این شهرک در طی ۳۵ سال گذشته، دولت تدبیر و امید توفیق یافته با دست خالی و محدودیت منابع این مشکلات را رفع کند.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم و ایجاد نشاط و امید در آن ها از برنامه ها و اولویت های دولت روحانی است، اظهار کرد: دست اندرکاران این دولت تمام تلاش خود را در این زمینه به کار می گیرند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشکل تامین برق در کشور و استان و ایجاد موانع از سوی برخی افراد بر سر راه سرمایه گذار خارجی برای تولید ۵ هزار مگاوات برق در سطح کشور، اظهار کرد: این گونه افراد ضد توسعه بوده و با استفاده از عبارت های عوام پسند در مخالفت با طرح های سرمایه گذاری، مانع از پیشرفت کشور می شوند.

جبارزاده، با اشاره به جایگاه دوازدهمی استان از نظر تعداد واحدهای دریافت کننده تسهیلات بانکی در طرح ثبت نام در سامانه بهین یاب در سطح کشور، ادامه داد: سرپرستان بانک ها باید با تلاش و ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی مصوب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، جایگاه استان را تا رتبه پنجم ارتقا دهند.

وی از مدیران بانک ها خواست میزان تسهیلات پرونده های معرفی شده در این کارگروه به بانک ها را کاهش نداده و کل اعتبار مصوب را پرداخت کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب اقتصاد مقاومتی به منظور تسهیل و رفع موانع تولید به این استان اختصاص یافته است، گفت: تلاش می شود این تسهیلات به تعداد بیشتری از واحدهای دارای مشکل استان اعطا شود.

جبارزاده، افزود: به مشکل نقدینگی واحدهایی که در امر واردات و صادرات فعال هستند و واحدهایی که از دانش آموختگان دانشگاه ها استفاده می کنند باید به صورت ویژه رسیدگی شود.

به گزارش ایرنا در این جلسه تامین آب خام مورد نیاز شهرک صنعتی رجائی از طریق چاه موجود در این شهرک با هماهنگی اداره کل آب و فاضلاب استان در کوتاه مدت و تامین آب مورد نیاز از طریق اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی از سوی شهردار سردرود در دراز مدت مصوب شد.

رفع مشکل ارتباطی با اجرای فیبر نوری تا یک ماه آینده، تلاش برای رفع مشکل برق واحدهای در حال توسعه و استفاده بهینه از وضعیت موجود برق از سوی شرکت توزیع برق تبریز و آذربایجان، زیبا سازی محوطه و همکاری سرپرستان بانک ها برای تسهیل در ارائه تسهیلات به واحدهای معرفی شده از دیگر مصوبات این کارگروه است.

فرماندار تبریز نیز در این جلسه گفت: براساس سیاست های ابلاغی دولت در ارتباط با تسهیل و رفع موانع تولید، ۵۴۳ واحد تولیدی تبریز در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده که از این تعداد ۴۲۵ واحد مربوط به صنعت و ۱۱۸ واحد تولیدی مرتبط با جهاد کشاورزی است.

رحیم شهرتی فر، افزود: در این مدت ۲۵۵ واحد تولیدی به بانک ها معرفی شده که ۲۲۵ واحد مربوط به صنعت و ۳۰ واحد در بخش جهاد کشاورزی است.

وی یادآور شد: تاکنون ۱۳۱ واحد معرفی شده به بانک ها منجر به عقد قرارداد شده که از این تعداد ۱۰۹ واحد در بخش صنعت و ۲۲ واحد در بخش جهادکشاورزی است.

به گزارش ایرنا فرماندار تبریز، مبلغ کل تسهیلات تاییده شده را بیش از یک هزار و ۶۵۷ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال اعلام و اظهار کرد: کل مبلغ پرداخت شده ۴۲۴ میلیارد و ۴۴۰ ریال بوده که از این میزان ۳۶۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون در بخش صنعت و ۶۴ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال در بخش جهاد کشاورزی پرداخت شده است.

شهرتی فر، ادامه داد: در شهرک صنعتی شهید رجائی ۴۷ واحد در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده که از این تعداد پرداخت تسهیلات به ۲۵ واحد تولیدی با ۱۶۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در کارگروه مصوب شده که ۴ واحد موفق به دریافت تسهیلات به میزان ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون شده اند.

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی شهید رجائی در سطح ۵۵ هکتار احداث شده و ۳۱ هکتار آن واگذار شده است، گفت: در این شهرک ۲۶ قرارداد واگذاری به واحدها منعقد شده که از این تعداد ۲۵۴ واحد فعال و ۸ واحد غیرفعال است.

شهرتی فر، آخرین آمار اشتغال شهرک صنعتی شهید رجائی را ۴ هزار و ۲۸ نفر اعلام کرد و ادامه داد: میزان سرمایه گذاری در این شهرک ۳۴ میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال است.

وی نبود آب خام، کندی ارتباطات مخابراتی، نبود روکش آسفالت و محوطه سازی را از مشکلات شهرک صنعتی شهید رجائی اعلام کرد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: در زمان کنونی برای ۱۶۷ واحد تولیدی استان که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند، ۹۹۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

حسین نجاتی، افزود: آذربایجان شرقی با اعطای این تسهیلات از نظر تعداد در رتبه ۱۲ و از نظر مبلغ پرداختی در رتبه ۲۱ است.

در این جلسه تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شهید رجائی با طرح مشکلات خود خواستار رسیدگی و رفع آن ها شدند.

استاندار آذربایجان شرقی و هیات همراه پیش از شرکت در این کارگروه از شرکت های پارس نگین تولید کننده ظروف یکبار مصرف، صنایع صبح پارلار آسیا تولید کننده بردهای الکترونیکی و شرکت هواسان تولید کننده کمپرسور و تجهیزات هوای فشرده بازدید کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :