استاندار آذربایجان شرقی با اشاره ای به حمایت دولت از انتقاد سازنده گفت: در استان آذربایجان شرقی هیچ دستگاهی حق شکایت از رسانه ای را ندارد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده شامگاه دوشنبه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه اظهار داشت: در آستانه هفته دولت از تمامی خبرنگاران می خواهیم اقدامات انجام یافته از سوی دولت در این هفته را به اطلاع مردم برسانند.

وی ادامه داد: آنچه دولت روحانی به دنبال آن است بحث اعتدال و امید بوده هرچند گاها اعتدال به معنی عدم قبول جریان چپ و راست واصولگرا و اصلاح طلب تعبیر می شود در حالی که دکتر روحانی به صراحت اعلام کردند که اعتدال در برابر اسلامی قرار دارد که امروزه بحث خشونت گرایی، افراط گری و غارت را مطرح می کند.

تلاش دولت برای سوق دهی تصمیمات به سمت اعتدال

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در انتخابات سال ۹۲ نیز مردم همین گفتمان اعتدال را انتخاب کردند، گفت: دولت تلاش کرده تا سمت و سوی تمامی تصمیمات خود را به طرف اعتدال بکشاند و در طول این مدت نیز مردم به خوبی روش اعتدال دولت را دیده و آن را پذیرفته اند.

جبارزاده ادامه داد: البته در کنار اعتدال باید به فکر رعایت اخلاق نیز باشیم چرا که افرادی که دروغگو بوده و اخلاق لازم را ندارند، در بین مردم نیز جایگاهی نخواهند داشت.

وی با اشاره ای به حمایت دولت از نقد و انتقاد سازنده گفت: دولت یازدهم نقد و انتقاد سازنده را وطیفه ذاتی مردم و رسانه ها تلقی می کند و معتقد است در جامعه ای که نقد نباشد مسئولان نمی توانند وظایف خود را عملی کنند.

هر کس به اختلافات دامن بزند در جرگه مسئولین نیست

استاندار آذربایجان شرقی افزود: آنچه در سه سال گذشته به دنبال آن بودیم آرامش سیاسی در استان بود که در پی از بین بردن فضای دوقطبی در آن بوده و هستیم و بارها نیز تاکید کرده ایم که در آذربایجان شرقی رابطه بین مسئول و مردم به دور از اختلافات است و هر کسی بخواهد به اختلافات امن بزند در جرگه مسئولان نیست.

جبارزاده با بیان اینکه پیشرفت استان در سایه وحدت عملی می شود، گفت: آرامشی در فضای سیاسی و فرهنگی استان حاکم است که این ها در سایه همدلی و همزبانی به وجود آمده و در شهرستان های استان نیز همین فضای صمیمی وجود دارد.

وی ادامه داد: در شرایطی قرار گرفته ایم که برخی ها به دنبال مایوس سازی مردم هستند که این کار یکی از گناهان بزرگ محسوب می شود.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: هیچ دستگاهی حق شکایت از خبرنگار و رسانه های مختلف را ندارد بلکه باید در فضای منطقی و با گفتمان صحیح بتوانیم مشکلاتمان را حل کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :